Хіти тижня. Біля кордону з Україною: Російські військові перекинули понтонний міст через Прип'ять, - The Insider

У Білорусі на території Чорнобильської зони відчуження військові перекинули понтонний міст через річку Прип'ять. Про це повідомляє The Insider, передають Патріоти України.

На супутникових знімках видно, що перша активність зі скупченням техніки тут почалася ще 10 лютого 2022 року, але раніше в цій зоні нічого не відбувалося. Повідомляється, що роботи військових у цій зоні підтвердило Міністерство оборони Білорусі: за їх версією тут проходили спільні в Росією навчання "Союзна рішучість-2022".

«На ділянці місцевості «Речиця» мотострілецькі підрозділи збройних сил Росії відбивають удари засобів повітряного нападу умовного супротивника, відпрацьовують питання збереження живучості, виведення і зайняття оборонних рубежів, переправи через водну перешкоду (р. Прип’ять)», – йшлося в релізі 11 лютого.

Дослідники зазначають, що цей міст значно скорочує відстань від білоруського міста Ямпіль до кордону з Україною, оскільки військовим не треба робити гак: він з'єднує дорожню мережу безпосередньо, скорочуючи шлях з 167 км до 96 км.

Цьому міст може використовуватися для перекидання військових на територію України через зону ЧАЕС, відзначають аналітики Conflict Intelligence Team (CIT).

"Ми згодні, що активність в цьому районі пов'язана з наведенням моста, який помітний на супутникових знімках Planet. Швидше за все, для цього використовувався один з понтонних парків, перекинутих зі Східного військового округу і помічених на півдні Гомельської області", - повідомили експерти.

Вони також зазначають, що наведення цього мосту відповідає легенді навчань, опублікованій Міноборони Білорусі. "Він може використовуватися для створення ще одного вектора наступу в Київській області - через зону відчуження ЧАЕС", - додали там.

Раніше в районі міста Ямпіль були помічені 5-а танкова і 37-а мотострілецька бригади з Бурятії, до 15 лютого більшої частини з них вже немає.

Командувача Чорноморського флоту РФ “закобзонили”: Експерт пояснив, як це вплинуло на окупантів

понеділок, 25 вересень 2023, 19:25

Після ураження штабу Чорноморського флоту РФ у Севастополі загинуло 34 офіцерів, серед них - командувач ЧФ РФ Віктор Соколов. Це сильний удар для окупантів, адже в зруйнованій будівлі знаходилося безліч каналів зв’язку, тож тепер немає кому і як коорди...

Заслуговують на "премію Дарвіна": У ГУР розкрили, як окупанти "вдало" посадили дрон у "Халіно", що прорідили власні лави

понеділок, 25 вересень 2023, 18:48

Російські окупаційні війська посадили на аеродромі "Халіно" під Курськом (РФ) невідомий БПЛА і, щоб подивитися на апарат, до нього підійшли військовослужбовці країни-агресора. У цей момент вибухівка в дроні здетонувала,, передають Патріоти України. Оку...