Хіти тижня. Бомбити той Вороніж: Як виглядає табір російських військ поблизу українського кордону показали із супутника

У мережі з'явилися супутникові знімки й інші численні фотодокази, які підтверджують, що неподалік кордону України дійсно з'явився великий польовий табір російських військових. Він розташований на південь від Воронежа (РФ). Фото із супутника опублікував у Twitter Крістіан Тріберт, зазначають Патріоти України.

"Новий табір російської армії був створений у Воронезькій області на кордоні з Україною. На супутникових знімках, отриманих Visual Investigations, дійсно видно сотні військових машин на нещодавно сформованих плацдармах", – написав автор посту.

Він зазначив, що знімки надали в Conflict Intelligence Team (CIT) – це команда розслідувачів, які раніше розповіли, як їм вдалося виявити табір, і що розташовано на його території.

Польовий табір біля кордону України на супутниковому знімку

Водночас на сайті CIT з'явився докладний звіт із фотодоказами того, що Росія стягувала військову техніку до українського кордону.

Так, розслідувачі зазначили, що протягом останніх декількох днів уважно стежили за маршрутами руху російської військової техніки до Криму і в бік кордону з Україною. У своєму аналізі вони спираються на відео і фото з соціальних мереж, а також на систему відстеження вагонів Gdevagon. Підкреслюється, що концентрація російських військ на українському кордоні є безпрецедентною з 2015 року.

Польовий табір військових РФ на кордоні України із супутника

"Ми помітили, що місця відеозйомки колони й пункти призначення автопоїздів, крім Криму, зосереджені в південно-західному районі Росії – Воронежі. Воронезька область межує з Україною, а саме з північною частиною Луганської області, яка контролюється українськими силами. Наше дослідження доказів прибуття військ туди показало, що вони зосереджені в польовому таборі на південь від облцентру – приблизно за 250 км від кордону з Україною і, можливо, недалеко від міста Острогозьк – 150 км. Велика частина машин, які видно на кадрах у соціальних мережах, належать Центральному військовому округу (ЦВО) Росії, а це означає, що вони подолали сотні або навіть тисячі кілометрів, щоб дістатися до Воронежа", – йдеться в звіті.

У CIT уточнюють, що поїзди з технікою розвантажувалися на станціях Маслівка та Тресвятська недалеко від Воронежа. Відповідні кадри розміщували в мережі самі місцеві жителі. На одному такому, пишуть розслідувачі, видно військові низькорамні причепи з важким вогнеметом ТОС і БМП, а також великий автопарк на вокзалі Маслівки.

"Номерні знаки причепів мають різні двозначні коди, що позначають військовий округ, наприклад, 50 (Західний військовий округ, в який входить Воронеж), 87 і 76 (коди Сибірського і Приволзько-Уральського військових округів відповідно, які були об'єднані в ЦВО). Відео дійсно було знято в районі залізничної станції Маслівка, коли колона низькорамних платформ рухалася на південь", – йдеться в розслідуванні.

У CIT надали скриншоти з відео, знятих поряд із цією станцією, які показують рух аналогічної колони БМП-причепів на південний захід від Тресвятської. Подібні склади було знято й у Новій Усмані.

На інших фото показано колону реактивних систем залпового вогню "Ураган", на номерних знаках яких вказано код Центрального військового округу (76).

"Найімовірніше, ці машини належать 120-й артилерійській бригаді з Юрги, Сибір, яка, як ми з'ясували раніше, прямувала на станцію Тресвятська. Саме відео було знято на трасі R193, колона рухалася в бік Воронежа. Підказка міститься в скарзі в місцевій групі "Нова Усмань" у російській соціальній мережі "ВКонтакте". В повідомленні від 1 квітня йдеться, що через селище Відрадне постійно проходять військові колони, на південь від траси R193. Це дозволяє припустити, що колона могла повернути на південь до того, як досягла Воронежа", – констатують розслідувачі.

Обстріли не вщухають: ХАМАС випустив десятки ракет по газовидобувних платформах біля узбережжя Гази

неділя, 16 травень 2021, 20:51

ХАМАС уже тиждень завдає ударів по території Ізраїлю. 16 травня ХАМАС випустив кілька десятків ракет по газовидобувних платформах, розташованих в 20 кілометрах від узбережжя сектора Газа, інформують Патріоти України. За даними Newsru.co.il, жодна з рак...

З архіву ПУ. Оце так поворот: Саакашвілі закликав розірвати угоду України з МВФ

неділя, 16 травень 2021, 20:30

"Великий реформатор" пішов на поводу своїх нових друзів при владі, котрі заради згортання реформ, готові відмовитись від найдешевших кредитів у світі аби Україна і далі животіла на краю цивілізованого світу з мріями "наздогнати Польщу". Україна повинна...