Хіти тижня. "Буревісник" Апокаліпсису, або Як Путін заради піару влаштував на Росії "Чорнобиль-2". Інженер розкрив важливі подробиці

Розробка російської ракети "Буревісник" , яка, ймовірно, вибухнула під час випробувань під Архангельськом, виявилася провальною, а сама ракета - безглузда з військової точки зору. Про це розповів російський інженер Андрій Горбачевський в інтерв'ю "Новій газеті", зазначають Патріоти України.

Як зазначається, випробування "Буревісника" під Архангельськом під час якого загинули 7 осіб, було вже п'ятим за рахунком, і всі п'ять виявилися провальними.

"Вважається, що норма - це один невдалий запуск з трьох. Якщо п'ять запустили - і все провальні, то це вже НП. Це показує, що розробка системи виявилася провальною. Вона настільки сира, що випускати її на випробування було рано. Потрібно було серйозно допрацьовувати, випробовувати на стендах, а не направляти відразу на пуск", - говорить Горбачевський.

Інженер зазначає, що вибух стався не в самому ядерному реакторі, яким оснащена ракета, а десь поруч.

"Швидше за все, вибух стався не в самому ядерному реакторі, а десь в системах його забезпечення. Міг бути вибух і поруч з ракетою. Далі був пошкоджений реактор. Тобто ядерного вибуху не було, але було пошкодження реактора, звідси і витік радіації . Чорнобиля там, звичайно, не було. Якби вийшла з ладу система управління ядерним реактором, то міг бути і Чорнобиль, тільки, звичайно, в набагато меншому масштабі", - відзначає експерт

За його словами, "Буревісник" - продовження старої радянської розробки, ефективність якої не досліджувалася, а головна мотивація для розробки була - зробити те, чого немає у противника. У той же час президент РФ Володимир Путін під час презентації ракети заявляв, що її буде неможливо збити, і що вона послужить ідеальною "зброєю відплати" для Росії.

"Сенс крилатих ракет в тому, що вони дешевші за балістичні, але у нас і так є стратегічні крилаті ракети, наприклад, Х-101, яка має дальність 5000 кілометрів... Таке пояснення - це просто... Це для внутрішнього споживання. Щоб розповісти, які ми великі. тому що і звичайна крилата ракета зі звичайним двигуном нас повністю влаштовує. Її недолік в тому, що системи ППО чекають її з боку Канади, вона може підлетіти до США тільки з півночі. А ракета з ядерним двигуном повинна летіти, припустимо, 12 годин, долетіти до Південної Америки, розвернутися... Але крилаті ракети в принципі мають сенс тільки тоді, коли вони набагато дешевші балістичних, які з нашої території спокійненько долетять до Америки, там вибухнуть і все покрошать. І яких у нас за договором про СНО-2 і так є 650 штук. Досить , щоб знищити Америку багато разів. Так що цінність крилатої ракети, повторюю, в її дешевизні. А вже ця нова ракета потрібна тільки в тому випадку, якщо ми з Америкою вийдемо з усіх договорів про озброєння і будемо один одного лупцювати ракетами до посиніння. З військової точки зору така ракета - річ безглузда", - розповідає інженер.

Горбачевський підкреслює, що ракету створили виключно з метою піару. У той же час, її використання небезпечно в першу чергу для самої Росії.

"Це маленький Чорнобиль. Уявіть, що ракета все-таки запущена - і вибухнула на нашій же території. Ну а те, що вона ще й неефективна, стане ясно тільки через 10-15 років", - резюмував експерт.

Ще чотири європейські країни приєдналися до антиросійських санкцій за агресію проти України

вівторок, 24 листопад 2020, 0:25

Ще чотири країни приєдналися до європейських санкцій щодо Росії через агресію проти України. Персональні санкції щодо 41 особи та 28 організацій будуть діяти до 15 березня 2021 року, повідомляють Патріоти України з посиланням на прес-службу Ради Європи...

Радник Єрмака розповів про свої стосунки з проросійським пропагандистом Шарієм

вівторок, 24 листопад 2020, 0:19

Радник Єрмака Михайло Подоляк переконує, що наразі немає жодних взаємин із проросійським журналістом Анатолієм Шарієм. Хоча підтвердив, що свого часу вони разом працювали, зазначають Патріоти України. Як зауважив радник керівника ОПУ, він був редакторо...