Військові ЗСУ отримали на озброєння нові термобаричні ручні гранати РГТ-27С і РГТ-27С2 українського виробництва. Вони призначені для комбінованого ураження противника в укриттях різного типу і на відкритій місцевості, для виведення з ладу легкоброньованої техніки та автомобілів, зазначають Патріоти України.
Варто відзначити, що ці ручні гранати прийняті на озброєння ще в 2019 році разом з ще 34 зразками техніки і зброї. Однак фото суперзброї з'явилося на ресурсі Ukrainian Military Pages тільки зараз.
Ручні гранати РГТ-27С і РГТ-27С2 (або HTBG-27 - hand thermobaric grenade) були виготовлені на держпідприємстві "Спецоборонмаш". Вперше їх показали на полігоні на Чернігівщині в 2017-му.
Ручні термобаричні гранати відносяться до боєприпасів об'ємного вибуху (БОВ), або об'ємно-детонувальних боєприпасів (ОБД). Принцип дії полягає в аерозольному розпиленні пальної речовини і підрив цієї газової хмари.
Боєприпаси об'ємного вибуху великих калібрів по потужності порівнюють зі надмалими тактичними ядерними боєприпасами, але при цьому у них відсутній радіаційний ефект ураження.
При вибуху РГТ створює протягом чотирьох секунд вогняну хмару обсягом 13 кубічних метрів, де температура досягає 2500-3000°C. Це дозволяє не тільки знищувати живу силу ворога, але і виводити з ладу легкоброньовану техніку.
РГТ-27С - варіант з корпусом у вигляді паралелепіпеда 145х50х40 мм. Це дозволяє, наприклад, кріпити гранату до об'єкта поразки магнітом або клейким елементом.
РГТ-27С2 - варіант має циліндричний корпус висотою 128 мм і діаметром 60 мм
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 04.04.25 орієнтовно склали:
Ураження крейсера "Москва" лише двома ракетами "Нептун" було малоймовірним сценарієм. Однак поєднання декількох факторів привели до його затоплення. Про це в інтерв'ю "Крим.Реалії" розповів командувач ВМС України Олексій Неїжпапа, передають Патріоти Ук...