Хіти тижня. Через рішення німецького Бундестагу розгорівся дипломатичний скандал між Польщею і Україною

Німецькі депутати ухвалили рішення про зведення пам'ятника лише польським жертвам Третього рейху.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник в одному із інтерв'ю німецькому журналу Spiegel вкотре закликає Бундестаг спорудити у Берліні Меморіал мільйонам українських жертв нацистської окупації, такий, як було створено для поляків, але такі ініціативи не сподобалися польському послу. Про інтерв'ю, яке набуло широкого розголосу в Німеччині та за її межами, написала дружина посла Світлана Мельник, передають Патріоти України.

Так, у своєму зверненні посол нагадав, що 8 мільйонів жителів України, були замордовані гітлерівською Німеччиною, тож закликав країну визнати свою історичну відповідальність за злочини націонал-соціалізму та спорудити у Берліні гідний меморіал для їх вшанування. Водночас розкритикував рішення Бундестагу, прийняте у жовтні (минулого року), щодо створення у Берліні "місця вшанування пам’яті" тільки польських жертв нацизму. "Якщо й виокремлювати окремі нації, тоді потрібно вшановувати й українців", — коментує ситуацію посол України у ФРН Андрій Мельник.

Він закидає Великій коаліції (ХДС/ХСС і СДПН) те, що попри проголошену готовність вести у цьому контексті "діалог зі східноєвропейськими сусідніми державами", голос України не було почуто. "Ми не могли донести нашу позицію". Посол Андрій Мельник перед голосуванням у парламенті закликав у своєму листі понад 600 депутатів Бундестагу відкласти голосування", — йдеться в інтерв'ю.

Однак така позиція українського посла не сподобалась польському. Як пише видання, польський посол Анджей Пржилєбський направив до українського відомства повчальний лист, в якому закидає українцям колабораціонізм із нацистами. Андрій Мельник назвав цей лист "безсоромним" і поділився його змістом з депутатами Бундестагу. Це є зайвим доказом того, що польська сторона "очевидно намагається монополізувати себе як головну жертву Другої світової війни".

А дружина українського дипломата закликала спільноту долучитися до вимог встановити в Німеччині Меморіал для замордованих гітлерівцями українців. Сам Мельник покладає надію на новий склад Бундестагу.

У деокупованому Лимані виявили масове поховання цивільних (фото)

середа, 5 жовтень 2022, 23:54

У звільненому від російських окупантів Лимані Донецької області знайшли понад 50 поховань із цивільними. Про це повідомляє hromadське, передають Патріоти України. За даними видання, окупанти рили траншеї та змушували мирних жителів, яких підозрювали у ...

«Калінінград наш». Чехи яскраво затролили путінські «референдуми», повернувши колишній Краловец в "родную гавань" (фотофакти)

середа, 5 жовтень 2022, 23:34

Чехи влаштували флешмоб навколо придуманого Володимиром Путіним «референдуму», за підсумками якого російський Калінінград став чеським містом Краловець (оскільки він був заснований 1255 р. королем Чехії). Про це написав російський блогер Рустем Адагамо...