Хіти тижня. До згортання РПЦУ все ближче: Московський патріархат стрімко втрачає прихильників серед православних України, - соціологи

Час збиратись на Москву

Відповідне соціологічне дослідження провели Український інститут майбутнього спільно з Нью Імідж Маркетинг Груп. За результатами дослідження, проведеного серед 5 тисяч респондентів, 72% назвали себе православними, зазначають Патріоти України.

Як йдеться на сайті інституту, зокрема 13% респондентів вказали, що є нерелігійними, 8% – греко-католиками, по 2% вказали, що є протестантами, належать до релігії, яка не зазначена у переліку, а також обрали варіант «важко сказати», 1% є католиками, 0,3% – мусульманами і 0,2% – іудеями.

Крім того, віковий зріз соціології показав, що серед молоді (18-30 років) 62% називають себе православними, 23% – нерелігійними, і 6% – греко-католиками. Респонденти середнього віку (31-54 роки) здебільшого вважають себе православними (72%), а також 12% є нерелігійними і 8% – греко-католиками. Що ж до старшого покоління (55+ років), то 75% називають себе православними, і по 9% – нерелігійними та греко-католиками. Інші віри мають менше 3% у кожній віковій категорії.

Православ’я є найпоширенішою релігією в усіх макрорегіонах України (79% на Донбасі; по 78% на Півдні і у Центрі; 73% на Сході і 57% на Заході). Також майже по всій території України другими за кількістю виявились нерелігійні громадяни. Винятком є лише Захід України. Так, на Сході нерелігійними назвали себе 20%, на Півдні – 17%, на Донбасі – 16%, у Центрі – 15% і на Заході всього лише 3%. Своєю чергою другою за поширенням релігією на Заході є греко-католицизм (28%). У інших макрорегіонах дана релігія має не більше 1%.

Переважна більшість українців, які відносять себе до православ’я, не належить до жодної з єпархій. Такий варіант обрало 43% серед опитаних православних. Також досить великою є кількість прихожан Православної Церкви України – 39%. Третє місце за кількістю прихожан посіла Українська Православна Церква Московського Патріархату – до неї себе відносять 16% респондентів. Також 2% обрали варіант «важко сказати» та ще 0,2% – варіант «інше».

Важливо звернути увагу на те, що православні респонденти усіх вікових категорій переважно не належать до жодної з єпархій.

З усіх опитаних православних вірян, віком 18-30 років, 47% назвали себе просто православними та такими, що не відносять себе до якогось патріархату, серед опитаних середнього віку – 43% та серед старшого покоління – 41% так само.

Також прихожан Православної Церкви України усіх вікових категорій більше, ніж прихожан Української Православної Церкви Московського Патріархату. Так, серед старшого покоління такими, що належать до Православної Церкви України назвали себе 40%, серед людей середнього віку – 39% і серед молоді – 38%. В той час як до таких, що належать до Української Православної Церкви Московського Патріархату себе віднесли 18% респондентів старшого покоління, 16% осіб середнього віку і 12% молоді.

Живуть у лісах і пиячать: "Мобіки" на Луганщині скаржаться, що змушені орендувати житло в місцевих, щоб хоча б помитися

неділя, 27 листопад 2022, 8:04

Мобілізовані на війну проти України росіяни скаржаться на своє життя у луганських лісах. Там "мобіки" не тільки мерзнуть, а й нарікають, що через рішення геніального командування ЗС РФ, змушені орендувати на декілька днів житло у місцевих, щоб помитися...

Стурбовані ростом впливу вискочки-зека: Кремлівці створюють нову ПВК для ослаблення Пригожина - ISW

неділя, 27 листопад 2022, 7:55

Прискорено утилізувати зеків у штрафних батальйонах незабаром буде не лише пригожин. Кремль задумав нову приватну військову компанію, щоб стримати вплив на політичній арені Росії глави ПВК Вагнера Євгена Пригожина, повідомляє Інститут вивчення війни (I...