Хіти тижня. Два сумнівних абзаци: Цимбалюк знайшов шпарину для Росії в комюніке "нормандської четвірки" (відео)

За словами журналіста, глава держави проговорив багато правильних речей про російсько-український конфлікт в процесі прес-конференції, але не сприяв тому, щоб вони були зафіксовані в підсумковому документі.

Роман Цимбалюк. Фото: скріншот з відео.

Головним досягненням Росії в комюніке, підписаному за підсумками "нормандської зустрічі", є абзаци про виконання політичних положень Мінських угод в частині особливого статусу Донбасу, а також про впровадження "формули Штайнмаєра" в законодавство України. У своєму відеоблозі на YouTube журналіст Роман Цимбалюк назвав ці моменти недопрацюванням з боку команди президента України Володимира Зеленського, передають Патріоти України.

"Президенти вважають, що необхідно інтегрувати "формулу Штайнмаєра" в українське законодавство. Сенс у чому? Що ці два абзаци (про формулу і про особливий статус ОРДЛО. – Ред.) і зумовлюють успіх російської делегації на переговорах. Тому що вони хочуть це все задокументувати", – пояснив він.

"І якщо не вдасться зараз, на наступних переговорах у "нормандському форматі", то після зміни влади в Україні це питання поставити і сказати: "Бачите, вони ж фактично визнали "молоді республіки". Якщо що – валіть на "попередників". Ось у цьому сенс. І якщо Зеленському можна поставити оцінку "добре" за ці переговори, то люди, які погоджували цей документ, скажімо так, не зовсім допрацювали", – додав Цимбалюк.

Водночас певні претензії у нього виникли й до президента України. За словами журналіста, глава держави проговорив багато правильних речей про російсько-український конфлікт в процесі прес-конференції, але не сприяв тому, щоб вони були зафіксовані в підсумковому документі.

Однак Цимбалюк звернув увагу і на той факт, що на сайті Кремля спробували дещо перекрутити зміст досягнутих домовленостей щодо особливого статусу Донбасу. "Є один цікавий момент – заходи щодо виконання політичних положень Мінських угод. Що тут пишуть: "Сторони висловлюють зацікавленість в узгодженні в "нормандському форматі" і Тристоронній контактній групі всіх правових аспектів особливого порядку місцевого самоврядування". Зверніть увагу – тут написано "особливого порядку місцевого самоврядування – особливого статусу окремих районів Донецької та Луганської областей", знову тире – "як зазначено в Комплексі заходів щодо виконання Мінських угод від 2015 року – для забезпечення його дії на постійній основі", – процитував фрагмент повідомлення із сайту президента РФ Цимбалюк.

Потім журналіст знайшов цю ж частину угоди на сайті президента України з принциповою відмінністю. "Ви, звісно, подумаєте, що я буквоїд, але різниця між текстами не тільки в тому, що один – російською, інший – українською мовою. Бачите, що тут написано? "Всіх правових аспектів Закону про особливий порядок місцевого самоврядування". А в дужках вже зазначено "про особливий статус ОРДЛО". Там тире, а тут в дужках. Річ у тім, що коли щось пишеться в дужках, це уточнення положення. Йдеться про місцеве самоврядування. І до речі – в Мінських угодах ніякого особливого статусу немає для ОРДЛО. Не вірите – заходьте за сайт Кремля і читайте цей документ. А вони якраз наполягають саме на цьому", – акцентував увагу журналіст.

"Услышать Донбас", "Понять Россию": Разумков категорично висловився щодо запиту Кравчука провести вибори в ОРДЛО заради збереження ТКГ

неділя, 20 вересень 2020, 12:07

Перший президент України і колишній секретар по ідеології КПУ вважає доцільним легалізувати окупантів через вибори в ОРДЛО, щоб Москва не заблокувала і без того безрезультатний переговорний процес в "мінській говорильні". Повторна скандальна пропозиція...

"Об’єднані зусилля-2020". "Кований чобіт" НАТО крокує до Криму: ЗС Великобританії здійснили наймасштабнішу за останніх 20 років військово-десантну операцію

неділя, 20 вересень 2020, 11:57

Українські вояки разом з елітними частинами НАТО демонструють потужний арсенал і мобільність військ на противагу загрозі державі-агресору з її маневрами "Кавказ-2020". Сотні британських десантників висадились на Миколаївщині в рамках навчань Об’єднані ...