Хіти тижня. Два сумнівних абзаци: Цимбалюк знайшов шпарину для Росії в комюніке "нормандської четвірки" (відео)

За словами журналіста, глава держави проговорив багато правильних речей про російсько-український конфлікт в процесі прес-конференції, але не сприяв тому, щоб вони були зафіксовані в підсумковому документі.

Роман Цимбалюк. Фото: скріншот з відео.

Головним досягненням Росії в комюніке, підписаному за підсумками "нормандської зустрічі", є абзаци про виконання політичних положень Мінських угод в частині особливого статусу Донбасу, а також про впровадження "формули Штайнмаєра" в законодавство України. У своєму відеоблозі на YouTube журналіст Роман Цимбалюк назвав ці моменти недопрацюванням з боку команди президента України Володимира Зеленського, передають Патріоти України.

"Президенти вважають, що необхідно інтегрувати "формулу Штайнмаєра" в українське законодавство. Сенс у чому? Що ці два абзаци (про формулу і про особливий статус ОРДЛО. – Ред.) і зумовлюють успіх російської делегації на переговорах. Тому що вони хочуть це все задокументувати", – пояснив він.

"І якщо не вдасться зараз, на наступних переговорах у "нормандському форматі", то після зміни влади в Україні це питання поставити і сказати: "Бачите, вони ж фактично визнали "молоді республіки". Якщо що – валіть на "попередників". Ось у цьому сенс. І якщо Зеленському можна поставити оцінку "добре" за ці переговори, то люди, які погоджували цей документ, скажімо так, не зовсім допрацювали", – додав Цимбалюк.

Водночас певні претензії у нього виникли й до президента України. За словами журналіста, глава держави проговорив багато правильних речей про російсько-український конфлікт в процесі прес-конференції, але не сприяв тому, щоб вони були зафіксовані в підсумковому документі.

Однак Цимбалюк звернув увагу і на той факт, що на сайті Кремля спробували дещо перекрутити зміст досягнутих домовленостей щодо особливого статусу Донбасу. "Є один цікавий момент – заходи щодо виконання політичних положень Мінських угод. Що тут пишуть: "Сторони висловлюють зацікавленість в узгодженні в "нормандському форматі" і Тристоронній контактній групі всіх правових аспектів особливого порядку місцевого самоврядування". Зверніть увагу – тут написано "особливого порядку місцевого самоврядування – особливого статусу окремих районів Донецької та Луганської областей", знову тире – "як зазначено в Комплексі заходів щодо виконання Мінських угод від 2015 року – для забезпечення його дії на постійній основі", – процитував фрагмент повідомлення із сайту президента РФ Цимбалюк.

Потім журналіст знайшов цю ж частину угоди на сайті президента України з принциповою відмінністю. "Ви, звісно, подумаєте, що я буквоїд, але різниця між текстами не тільки в тому, що один – російською, інший – українською мовою. Бачите, що тут написано? "Всіх правових аспектів Закону про особливий порядок місцевого самоврядування". А в дужках вже зазначено "про особливий статус ОРДЛО". Там тире, а тут в дужках. Річ у тім, що коли щось пишеться в дужках, це уточнення положення. Йдеться про місцеве самоврядування. І до речі – в Мінських угодах ніякого особливого статусу немає для ОРДЛО. Не вірите – заходьте за сайт Кремля і читайте цей документ. А вони якраз наполягають саме на цьому", – акцентував увагу журналіст.

"Конфигурация будущего для россиян после 15 января 2020-го: либо вы, либо Путин", - Саша Сотник (відео)

неділя, 19 січень 2020, 23:33

"Он уже переворачивал страну в 1999-м, когда приходил в Кремль, в 2008-м, когда "рокировался" с Медведевым и в 2012-м, когда возвращался, подтеревшись Конституцией. Теперь он её перепишет.", - пише автор. "15 января, вероятно, войдет в учебники истории...

Данилюк і Данілов за короткий час примудрилися упустити значення РНБО нижче плінтуса, - Сергій Кривонос

неділя, 19 січень 2020, 23:29

Заступник секретаря Ради нацбезпеки та оборони України Сергій Кривонос вважає, що деякі дії секретаря РНБО Олексія Данілова свідчать, що йому не потрібна сильна Україна. Колишній секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) України Олександр Да...