Хіти тижня. Еколог прокоментував істерику Москви щодо потерпання Херсонщини через водну блокаду Криму

На самому півострові катастрофа почалася тоді, коли там вирішили будувати велике хімічне підприємство, а сьогодні видно наслідки, про які українські вчені говорили ще в 2001-му.

Еколог і захисник природи Володимир Шелудько заявив, що інформація про заболочування земель в Херсонській області через водну блокаду Криму, озвучена депутатом Держдуми від так званого "Кримського регіону" Михайлом Шереметом, - вигадка, передають Патріоти України.

Відомості про заболочування - "вигадка самопроголошеної влади Криму, щоб вкусити Україну", - розповів експерт. За словами співрозмовника, Крим вже спіткала екологічна катастрофа, яка до цих пір не вирішена, а тільки посилюється. "... починаючи з 24 серпня 2018 року відбувалися викиди шкідливих хімічних речовин в повітря. Джерелом викиду став завод Кримський Титан. А свою роль зіграла погода - відсутність опадів і спека", - зазначив еколог.
Шелудько додав, що через викиди постраждали жителі ряду населених пунктів півострова, зокрема, Армянська та Красноперекопська. "Люди отримали захворювання дихальних шляхів - пневмонію, опіки слизових оболонок носа і рота", - заявив він.
"Я не буваю в Криму. Але те, що відбувається сьогодні з Кримським Титаном, не пов'язане з водою. Причина, в роботі хімічного підприємства, яке Фірташ (олігарх Дмитро Фірташ - Ред.) передав підконтрольній Росії "кримській владі". І зараз ситуація залишається такою, підприємство працює, десь воно отримує сировину - ільменіт", - сказав співрозмовник.

Еколог додав, що на підприємство нікого не пускають, тому туди, можливо, щось ще поставляють. "І тому посилюється те, що було всі ці роки - неконтрольовані викиди. І якщо вірити джерелам, сьогоднішній так званий "кримський уряд" штрафує їх за ці викиди. Але вони нікому не підкоряються в тому ж Криму", - підкреслив експерт.

Співрозмовник вважає, що на півострові катастрофа почалася тоді, коли там вирішили будувати велике хімічне підприємство, а сьогодні видно наслідки, про які українські вчені говорили ще в 2001-му. "Але, вивчивши протягом трьох років ситуацію в містах і селах навколо Кримського Титана, вони говорили, що жити там не можна - села потрібно відселяти або закривати підприємство. А пройшло вже 18 років, і стало ще гірше. Але не варто забувати, що люди, українці, живуть по обидва боки Перекопу, що на кримській землі, що в Херсонській області. і куди вітер дме - там людей і труїть", - попередив еколог.
Джерело: Главред

Чергове загострення ситуації на сході України – це неприхований тиск з боку Росії на українську владу

вівторок, 26 травень 2020, 12:43

У штабі операції Об’єднаних сил повідомили, що проросійські бойовики минулої доби 16 разів порушили режим припинення вогню. . Під обстріли потрапили позиції ЗСУ неподалік Пісків, Оріхового, Богданівки, Павлополя, Авдіївки, Березового, Мар’їнки, Красног...

Уряд хоче створити чотири нових міністерства - нардеп від "Слуги народу"

вівторок, 26 травень 2020, 12:15

Деякі міністерства вже колись існували. Деякі з них існували вже раніше:. сільського господарства;екології;промполітики і держоборонзамовлення;науки та інноваційного розвитку. «А ось і пішли інсайди по Шмигалю. З великою часткою ймовірності - правдопод...