Хіти тижня. Експерти спрогнозували, до кого із кандидатів у президенти перетечуть голоси Тимошенко, Бойка, Гриценка і Смешка

У другому турі, щоб обігнати суперника, Петру Порошенко треба набрати мінімум 15%, з урахуванням нинішніх позицій двох лідерів гонки.

Отже, по Україні на 10:30 оброблено 98,3% виборчих протоколів, і в лідерах гонки за президентське крісло - Володимир Зеленський (за нього понад 5,5 мільйонів українців) і Петро Порошенко (трохи менше 3 млн), зазначають Патріоти України.

Зеленський попереду Порошенка з солідним відривом: 30% проти 16%. А сумарні майже 38% голосів - у Юлії Тимошенко, Юрія Бойка, Анатолія Гриценка та Ігоря Смешка. Ось за що чекає битва, апогей якої припаде на 21 квітня. Кому ж віддадуть перевагу виборці, які в першому турі голосували за інших кандидатів, які набрали 13% і менше?

У другому турі, щоб обігнати суперника, Петру Порошенко треба набрати мінімум 15%, з урахуванням нинішніх позицій двох лідерів гонки. А ось Володимиру Зеленському важливо не розгубити і, якщо вийде, наростити рівень своєї підтримки.
Євген Магда, виконавчий директор Інституту світової політики, вказує на головний камінь спотикання: левова частка кандидатів, які не пройшли в лідери, думають про парламентські вибори. Ось чому заклик до виборців підтримати двох фаворитів гонки послаблює їхню позицію.
Соціолог Інна Волосевич вважає, що електорат Гриценка більш схильний у другому турі віддати голоси за чинного президента. Спеціаліст, аналізуючи цифри, схильна думати, що люди, які підтримали інших ключових кандидатів, головним чином Юрія Бойка, більше симпатизують шоумену. Прихильники Юлії Тимошенко, швидше за все, підтримають Зеленського.

Політтехнологи Петра Порошенка налаштовані оптимістично: другий тур - це, по суті, вибори з самого початку, так що вішати ніс з приводу великої різниці у відсотках там не мають наміру. Штабісти запевняють, що резерв для добору голосів на сьогодні все-таки більше у глави держави, ніж у Зеленського.

Експерти нагадують, що 21 квітня - це Великдень за західним церковним календарем. Додому потягнуться заробітчани, частина яких може проголосувати за Порошенка. Наростити свої показники йому також може допомогти та обставина, що союзів зі старою гвардією, на відміну від Зеленського, він не уникає.

Байден під час зустрічі з Зеленським озвучив дату, коли танки Abrams почнуть надходити до України

п’ятниця, 22 вересень 2023, 1:45

Президент США Джо Байден заявив, що перші американські танки Abrams прибудуть до України вже наступного тижня. Байден під час зустрічі із Зеленським оголосив про новий пакет допомоги Україні, куди увійде більше артилерії, боєприпасів та протитанкової з...

"Все йде за графіком": У Пентагоні назвали терміни поставки танків Abrams

четвер, 21 вересень 2023, 23:30

Партія американських бойових танків Abrams прибуде в Україну вже найближчим часом. Про це заявив представник Міністерства оборони Сполучених Штатів Америки бригадний генерал Патрік Райдер під час брифінгу, передають Патріоти України. За його словами, в...