Хіти тижня. "Газпром" зазнав дошкульної поразки й на "фінському фронті"

Фінляндія з 1 січня 2020 року почала отримувати газ по новому трубопроводу Balticconnector з сховищ Латвії через Естонію, таким чином Росія втратила монополію на поставки "блакитного палива" до північного сусіда, повідомляють Патріоти України з посиланням на естонського оператора Elering AS.

Як наголошується в повідомленні, в перші дні роботи газопровід працює на повну потужність.

Ринок газу, що охоплює Естонію, Латвію і Фінляндію, є першим тристороннім ринком в Європі.

"Газпром" втратив монополію на поставки газу до Фінляндії

"Відкриття зони Спільного ринку вже значно збільшило транскордонну торгівлю газом між країнами. Споживачі і економіка регіону можуть тільки виграти від посилення конкуренції. Результати першого торгового дня єдиного ринку недвозначно підтверджують, що створення Balticconnector було вірним рішенням, незважаючи на широко поширений скептицизм щодо необхідності об'єднання в попередні роки", - сказав Тарінг Вескімягі, голова правління Elering.

Нагадаємо, Естонія і Фінляндія 11 грудня 2019 року поєднали свої газотранспортні системи, запустивши загальний газопровід Balticconnector. Довжина підводної частини Balticconnector від Палдіскі до фінської Інкоо становить 77 км. Наземна частина займає 55 км в Естонії і 21 км у Фінляндії. Будівництво газопроводу обійшлося приблизно в 300 млн євро, з яких ЄС надав понад 200 млн євро. Розрахункова потужність трубопроводу становить 7,2 млн куб. м газу на добу.

Місцевих закликали "не панікувати": У одному з містечок РФ спецназ веде перестрілку з бойовиками ІДІЛ

субота, 2 березень 2024, 23:50

У місті Карабулак Інгушетії спецназівці ФСБ ведуть перестрілку з бойовиками "Ісламської держави", які нібито планували теракт. Влада міста оголосила режим контртерористичної операції. Про це повідомляють російські ЗМІ, передають Патріоти України. Очеви...

Затримка допомоги Україні ставить під загрозу ще більше невинних життів, - президентка Молдови

субота, 2 березень 2024, 23:43

Кожен день затримки з допомогою Україні ставить під загрозу життя людей в українських містах. Так смертельну атаку в Одесі прокоментувала президентка Молдови Мая Санду у суботу, 2 березня, передають Патріоти України. «Чергова атака російського безпілот...