Хіти тижня. "Я не комуніст, не фантазер": Аваков пропонує вжити екстраординарних заходів через наближення економічної кризи

Міністр пропонує, зокрема, збільшити дефіцит держбюджету щонайменше втричі з одночасним секвестром і провести реструктуризацію зовнішнього боргу.

Глава МВС Арсен Аваков пропонує вжити екстраординарних заходів для боротьби з коронавірусом. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook у ніч на понеділок, передають Патріоти України.

"Ні, я не комуніст, не фантазер - і реально розумію, що у держави і зараз бюджет тріщить по швах - грошей немає, а на тлі світової економічної кризи, що насувається, і зовсім труднощі катастрофічні ... Доведеться на кілька місяців піти на екстраординарні кроки. Макрофінансові та економічні", - написав він.

Серед екстраординарних кроків міністр назвав такі:

1. Верховній Раді негайно - переглянути Державний бюджет: створити спеціальний стабілізаційний фонд, з якого профінансувати антикризові заходи.

2. Збільшити дефіцит держбюджету - суттєво, треба вважати, але, як мені здається, мільярдів на 200 щонайменше. Не соромлячись! - такий виклик часу. Мені шкода, але доведеться.

3. Провести секвестр бюджету - скоротивши витрати на некритичні на нинійшній час вкладення та інвестиції. Не допускаючи збитків за лінією оборони і безпеки. Мені шкода, але доведеться.

4. Обов'язково укласти угоду з МВФ, заручившись підтримкою в антикризових заходах і отримавши фінансування за програмами допомоги, в тому числі за програмою підтримки у зв'язку з пандемією коронавірусу.

5. Негайно, в найкоротші терміни, провести реструктуризацію зовнішніх боргів України, істотно скоротивши навантаження з виплат відсотків і основного боргу в найближчі роки.

6. Жорстко припиняти спекуляції на валютному ринку і виведення антикризової гривневої маси на валютний ринок, застосовуючи законодавчі і зв'язні механізми.

7. В жодному разі не згортати великі інвестиційні проєкти по країні - відразу після закінчення карантину - і відновити відразу після закінчення карантину ті проєкти, які дають мультиплікатор для всієї економіки - дороги, іпотека, металургія, енергетика, машинобудування.

8. Ухвалити спеціальну програму доступних кредитних ресурсів для бізнесу - від малого до великого - за низькими ставками 5-7% річних через рефінансування комерційних банків з боку Національного банку України.

9. Передбачити спеціальні заходи щодо встановлення паритету в зовнішньоторговельному балансі, стимулюючи імпортозаміщення.

Аваков зазначив, що описані кроки, це лише ключові принципи і необхідні заходи, які, на його думку, потрібно вживати, з компетентним глибоким аналізом, корекцією і комплексом інших дій.

"Без цих та інших екстраординарних заходів - нам буде жахливо складно! Людям буде дуже складно! І тому - треба діяти - захищаючи людей, балансуючи економіку - в умовах, яких ще не було. Діяти рішуче, швидко і чітко.

Пандемія накочує на Україну, у нас ще є кілька днів, але дуже скоро всі сили держави будуть зосереджені на медичних проблемах, боротьбі за життя людей, порядку і системі життєзабезпечення кожного українця в цей непростий період.

Тому саме час вирішити кілька ключових структурних питань і чесно говорити про це із суспільством. Чому і написав - важливо, щоб кожен з Вас знав, що готується і обговорюється. І в який всі ми опинилися непростій ситуації", - резюмував глава МВС.


Хіти тижня. Втілення "кінця епохи бідності": Юзика в труселях, як у Зеленського, заскочили з пивом на пляжі Одещини

неділя, 25 липень 2021, 1:00

У курортному селищі Грибівка під Одесою у липні 2020 року на пляжі помітили депутата від фракції "Слуга народу" Юрія Корявченкова, повідомляють Патріоти України з посиланням на видання Klymenko Time. . Колишній артист "Кварталу-95", відомий як Юзик, ст...

Хіти тижня. Тепер вже не секрет: "Катастрофа МН17 фактично зірвала наступ ЗСУ на Донбасі", - генерал Назаров

неділя, 25 липень 2021, 0:10

Катастрофа малайзійського «Боїнгу» в небі над Донбасом зірвала наступ української армії в зоні проведення АТО. Про це в ексклюзивному інтерв’ю «ФАКТАМ» заявив тодішній перший заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗС ...