Бійки між китайськими та індійськими військовослужбовцями на кордоні двох країн траплялися й раніше, але протягом останніх 45 років таких значних жертв не було.
На кордоні між Індією та Китаю 15 і 16 червня відбулися масові військові дії між арміями двох ядерних держав. В результаті перестрілок загинули вже десятки військових з обох сторін. Про це повідомляє AFP, передають Патріоти України.
Сутички між індійськими та китайськими військовими
Конфлікт між солдатами, як стверджує влада Індії, трапився в долині Галван, що розташована в спірному регіоні Кашмір в Гімалаях.
Що відомо про обставини зіткнень та жертв
- Джерела агентства в індійській армії анонімно розповіли, що стрілянини між військовими обох країн начебто не було. Там наполягають, що "вогнепальна зброя не застосовувалась. Це були жорстокі рукопашні бійки".
- Індійська преса повідомляє, що місцевих солдатів "забили до смерті", та в армії цього офіційно не підтверджують.
- Щонайменше 20 індійських військових загинули під час зіткнення з китайськими військовослужбовцями на кордоні. Спочатку повідомялося про трьох загиблих, але пізніше кількість жертв зросла за рахунок померлих від поранень.
- Індійська армія запевняє, що жертви є і з китайського боку. Проте Китай цю інформацію заперечує.
- Водночас за даними місцевих ЗМІ при зіткненні постраждали 43 військових з китайського боку. Туди входять, як загиблі, так і важко поранені.
Що заявили в Китаї та Індії
- МЗС Китаю звинуватило Індію в порушенні кордону та провокаціях, які й призвели до "фізичного протистояння".
- Водночас МЗС Індії спихає все на китайських військових, які, на думку Нью-Делі, порушили статус-кво, який зберігався протягом останніх десятиліть.
Що відомо про причини багаторічного конфлікту між Індією та Пакистаном
- Країни мають неврегульований спірний кордон. Обидві претендують на одну й ту ж територію.
- Нинішні зіткнення сталися на фоні зростаючої напруги між двома ядерними державами протягом останніх тижнів. Востаннє смертельні сутички між Індією та Китаєм в цьому районі відбувалися кілька десятиліть тому.
- У 1962 році вони провели нетривалу війну на кордоні, яка закінчилася перемогою Китаю.
- Час від часу між країнами спалахували сутички поблизу кордону, але останній постріл в цьому регіоні, як вважається, пролунав у 1975 році.
Сценарій того, що з часом Україна отримає кордони 1991 року, стає дедалі реальнішим. Тому що наступний президент США Дональд США заходить у сильну переговорну позицію з Росією. Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів політтехнолог Тарас ...
Співробітники імміграційної та митної поліції США планують масштабну операцію з припинення діяльності іммігрантів у країні. Посилення арештів почнеться після інавгурації Дональда Трампа, передають Патріоти України з посиланням на NBC News, CBS News і A...