Перші кроки діяльності президента Володимира Зеленського та його команди 62% громадян оцінюють позитивно. Про це свідчать результати опитування Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології, проведеного з 4 по 19 листопада, передають Патріоти України.
Негативні оцінки дали 24%, що удвічі більше, ніж у серпні. У листопаді 36% громадян вважали, що Україна рухається у правильному напрямі, дещо більше – 39% певні, що напрям руху України зараз є неправильним.
Одразу після виборів впевненості у правильності напряму руху було значно більше: у серпні 50% вважали напрям руху правильним, а 23% - неправильним. Громадяни переважно позитивно ставляться до перших рішень Зеленського:
відведення військ від лінії розмежування (позитивно – 59%, негативно – 26%);
надання громадянства іноземцям, які захищали територіальну цілісність України (позитивно – 61%, негативно – 17%);
відновлення діалогу з Польщею щодо проблемних історичних питань (позитивно – 63%, негативно – 10%);
легалізувати видобуток бурштину (позитивно – 71%, негативно – 13%);
повне оновлення складу Центральної виборчої комісії (позитивно – 49%, негативно – 13.5%).
Залишається високою переконаність у виборців у правильності зробленого ними вибору на президентських виборах (69% вважають, що зробили правильний вибір в обох турах).
Ще більше впевненості у виборців, що вони зробили правильний вибір на парламентських виборах (82%).
Опитування проводили за фінансування Європейського союзу. Соціологи зібрали 2041 анкети. Опитували громадян в усіх областях, крім окупованих Росією Криму та окремих районів Донеччини та Луганщини. Похибка дослідження не перевищує 2,3%.
Суперечки довкола кількісних показників мобілізації та мобілізаційного віку призвели до напруги у відносинах між президентами України та США. Про це йдеться у публікації британського The Telegraph, передають Патріоти України. Суперечку довкола мобіліза...
"Вдруге за час повномасштабної війни Медвєдєва покликали в Пекін (минулого разу це було в грудні 2022 року і тоді, зокрема говорили про недопустимість ядерного удару). Про що говоритимуть зараз?", - про це у Фейсбуці пише Вадим Денисенко, . "1. Китай, ...