Хіти тижня. Коломойський працює: Імпорт електроенергії з РФ і Білорусі потрібно відновити, - НКРЕКП

Як при цьому Україна роками обходилась без такого "костиля" до появи лобіста Героса, як і моральність "торгівлі на крові" у некритичній для виживання енергетики царині регулятор не коментує

Нацкомісія з енергетики і тарифів (НКРЕКП) виступає за відновлення імпорту електроенергії з Росії та Білорусі після зняття карантину, щоб забезпечити на ринку конкуренцію. Про це сказав глава регулятора Валерій Тарасюк, зазначають Патріоти України.

"Ми дивимося на імпорт як на елемент конкурентного середовища. Необхідність його обмеження була викликана виключно кризою у зв'язку з пандемією COVID-19. Після подолання кризи я вважаю за необхідне дозволяти імпорт для забезпечення конкуренції. Особливо це важливо для нашого висококонцентрованого ринку генерації", - сказав він.

Тарасюк підкреслив, що заборона імпорту була введена регулятором тільки на час карантину. Також він зазначив, що імпорт як такий став можливим після вступу в силу закону "Про ринок електроенергії". Отже, Верховна Рада може як дозволити, так і заборонити постачання електрики з-за кордону.


"Молоко" чи пальне? У Криму зафіксували незвичне маскування російської техніки

субота, 27 червень 2026, 22:45

В анексованому Криму російські військові почали використовувати нові способи маскування бензовозів, намагаючись убезпечити їх від атак українських безпілотників. За даними українських партизанських рухів, паливні цистерни перефарбовують у яскраві коль...

Логістика РФ до Криму тріщить - переправа не працює, вантажівки під ударами

субота, 27 червень 2026, 21:35

Російські війська стикаються з дедалі більшими труднощами із забезпеченням логістики до тимчасово окупованого Криму. Про це повідомляють активісти руху «Жовта Стрічка», передають Патріоти України. За їхніми даними, після ураження поромної інфраструктур...