Хіти тижня. Краще мати "Тойоту", ніж Т-55: Журналісти сфотографували Лівійську пустелю, завалену кинутими і підбитими танками

Завершальний етап бойових дій між Лівією і Чадом, який переміг, отримав майже офіційну назву "Війна на "Тойотах".​

Журналісти сфотографували Лівійську пустелю, завалену кинутими і підбитими танками. Це наслідки останньої Садо-лівійської війни, яка привела до повної поразки Лівії, зазначають Патріоти України.
Остання фаза чадського-лівійського конфлікту носить назву - Війна «Тойот». Військові дії на території Чаду були в період з 1978 по 1987 рік, в яких були задіяні армії Лівії, Франції і збройні сили різних партій Чаду.

Первісна мотивація Каддафі його втручання у внутрішні справи Чаду складалася в намірі повернути смугу Аузу, вузьку смугу території між Чадом і Лівією, на яку Лівія пред'являла територіальні претензії. За договором 1935 між Францією та Італією смуга відійшла Італії (договір не був ратифікований Францією), потім в 1955 році був укладений договір між Лівією і Францією, що передавав смугу Франції.

Після розпаду французької колоніальної імперії смуга Аузу перейшла до Чаду. Війна названа в честь Toyota Hilux, міцного джипа, який використовували збройні сили Чаду для мобільного переміщення військ в боях проти лівійців.

Лівійське угруповання мало цілком сучасне на той момент радянське озброєння, включаючи танки Т-55, БМП-1, вертольоти Мі-24, винищувачі МіГ-23, комплекси ППО. Основною ударною силою ЧНВС були близько 400 позашляховиків - в основному пікапів Toyota Land Cruiser 40 і 70-ї серій, озброєних ПТРК Milan і безвідкатними знаряддями.

Використовуючи партизанську тактику з глибокими обходами і фланговими ударами (благо, пустельна місцевість надавала для цього чудову нагоду), найвищу маневреність і швидкохідність своїх імпровізованих бойових машин, добре знання місцевості, чадці в двох битвах наголову розгромили лівійське угруповання.

Війна закінчилася в 1987 році повною поразкою лівійців, які втратили десяту частину своєї армії, 7500 солдатів були вбиті на полі бою, до того ж чадські війська захопили у лівійців військового обладнання на суму 1,5 млн доларів США. Втрати Чаду становили 1000 убитих солдатів.

Оцінюючи результати боїв, начальник штабу ЧНВС Ахмед Муса-Мі заявив: «Тепер ми знаємо, що краще мати хорошу "Тойоту", ніж Т-55». Фраза стала крилатою в цій частині Сахари, а завершальний етап бойових дій між Лівією і Чадом отримав майже офіційну назву "Війна на "Тойотах".

"У мене теж був син, який дувся": Фіцо порівняв з дітьми послів ЄС, які не прийшли на відзначення 80-річчя визволення Братислави від нацистів

субота, 5 квітень 2025, 14:10

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо обурився через те, що посли країн Євросоюзу не прийшли за його запрошенням на урочистості з нагоди 80-річчя визволення Братислави від нацистської окупації. Водночас на заході були присутні диппредставники Росії та...

Влаштував брутальниторг: Трамп хоче "феноменальну" пропозицію від інших країн в обмін на тарифні поступки

субота, 5 квітень 2025, 12:58

Однак з огляду на авторитет у світі і загальну компетенцію теперішньої команди Трампа, встигнути сторгуватись до того як вдарять мита на експорт продукції США у відповідь вкрай мало. Адже КНР вже анонсувала 30-відсоткові мита на американські товари. Пр...