Хіти тижня. "Кремлівський дід" перетворюється на посміховисько: Американцям розповіли про "диво-зброю", котрою Путін лякає світ

Володар Кремля тужиться з останніх сил, намагаючись своїми лякалками змусити демократичний Захід відступити, віддавши йому "своє" - пострадянський простір, передусім Україну. Ретельний аналіз "диво-зброї" дезавуює заяви технологічно відсталої недоімперії

Президент Росії Володимир Путін бреше про ефективність "диво-зброї", якою постійно вихваляється. Низку аргументів з цього приводу навела опозиційна Юлія Латиніна у статті для New York Times, зазначають Патріоти України.

Російська журналістка і письменниця по пунктах пояснила брехню Путіна, назвавши "суперзброю" надсекретними провалами Радянського Союзу.

Зі слів опозиціонерки, у першому випадку неможливо оцінити ефективність зброї, у другому – це продовження розробки ще забракованих при СРСР проектів і в третьому навіть доходить до того, що російські військові видають американські ракети за свої.

Латиніна зазначає, що хоча Росія давно вступила в фазу агресивного переозброєння, про "холодну війну" говорити не доводиться. Так, правоприємниця СРСР вже дуже часто хвалиться новими розробками – всім тим, що було раніше "надсекретними, спаленими до прочитання даними".

Першим в списку журналістки йде зенітний комплекс С-400 "Тріумф", який зовсім недавно Туреччина придбала всупереч погрозам США. І хоча влада РФ заявляла, що це найкраща з коли-небудь створених ними систем ППО, її ефективність ніколи і нічим не була доведена.

"У технічних можливостей комплексу не було шансів показати себе в дії. Перше успішне випробування ракет 40H6E відбулося в 2015 році, через сім років після розгортання; випробування були завершені не раніше липня 2018 року, а в лютому минулого року першу партію відправили морем в Китай. Корабель потрапив у шторм, і хоча ці дорогоцінні ракети були імовірно щільно запечатані, російські чиновники заявили, що вони промокли і повинні бути знищені... Ми можемо бути впевнені, що те, що зробило ракетну систему С-400 такою, що не має аналогів - це те, що для її офіційного розгортання потрібно 11 років. І ми досі не можемо бути впевнені в тому, що вона повністю функціональна", – підкреслюється в статті.

Зенітний комплекс С-400 "Тріумф"

Наступний екземпляр, гіперзвукова крилата ракета "Авангард", хоча і може маневрувати, оскільки оснащена крилами, але на високій швидкості буде сильно втрачати в точності. І хоча, на думку журналістки, ракета здатна нанести удар і її не можна перехопити, однак це властиво для будь-якої російської міжконтинентальної балістичної ракети.

"Насправді, це дуже стара ідея – оснастити балістичну ракету крилами, щоб вона могла маневрувати в атмосфері. Вперше вона була випробувана в 1944 році Вернером фон Брауном на деяких з його нацистських ракет V-2. Це глухий кут. На екстремальній швидкості і на траєкторії балістичного входу в атмосферу все, що купується в маневреності, втрачається в точності", – міркує Латиніна.

Гіперзвукова ракета "Авангард"

Куди більш абсурдним є випадок із гіперзвуковою протикорабельною ракетою "Циркон": російські політики регулярно її плутають з ракетою США.

"На що вона схожа (ракета "Циркон"), сказати важко: кожен раз, коли нею хваляться російські чиновники, вони публікують фотографію гіперзвукового американського Boeing X52 Waverider", – йдеться в публікації

Ракета "Циркон"

Зрештою, Юлія Латиніна робить висновок, що хоча радянські ракети "Куб" і "Онікс" мали низку переваг у 80-х, виробництво гіперзвукової корабельної ракети так і не було розпочато: вона і не маневрена на будь-якій висоті, та й при надмірному нагріванні літала занадто низько, що робило її легкою здобиччю для ракет-перехоплювачів.

"Майже вся військова техніка, якої Путін хвалиться, має витоки в радянські часи. Коли проекти заходили в глухий кут, ці продукти забраковивается навіть радянськими військовими - не тому, що вони були занадто складні для виробництва, а тому, що були нефункціональні... Іноді вони просто перебільшують, як з С-400. Але, здебільшого, беруть надсекретні провали Радянського Союзу і намагаються перетворити їх в піар-успіхи", – підсумовує автор.

Не просто "палацовий переворот": Екс-депутат Держдуми РФ спрогнозував, що чекає на його країну

понеділок, 26 серпень 2019, 6:28

У Росії поступово підвищується ймовірність розвитку революційних подій. Однак, альтернативи чинним політикам поки що немає. Таку думку висловив колишній депутат Державної думи Росії Ілля Пономарьов, повідомляють Патріоти України. На його думку, револю...

Хіти тижня. Без Порошенка і Януковича: "Ходу гідності" в Києві відвідали три екс-президенти України (фото)

понеділок, 26 серпень 2019, 6:00

В президентській ложі були три колишні президенти України — Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко. П'ятий президент України Петро Порошенко проігнорував Ходу гідності у Києві. Також на захід не з'явився експрезидент-утікач Віктор Янукович, перед...