Хіти тижня. Крик відчаю до десятків мільйонів рабів: У Росії учені, юристи, діячі культури закликають не допустити ухвалення поправок до конституції про обнулення строків правління Путіна

Інертна більшість росіян спокійно сприймають зміни до Конституції, згідно котрим Путін правитиме ними до середини 2030-х років, якщо там знов щось/когось не "обнулять"

Російські вчені, письменники, юристи й журналісти виступили проти внесення поправок в основний закон. Особливу тривогу в авторів звернення викликала поправка, яка обнуляє президентські строки Володимира Путіна, зазначають Патріоти України.

У Росії понад 400 юристів, учених, журналістів, письменників і артистів підписали відкрите звернення до політиків, громадських діячів і суддів Конституційного суду РФ із проханням не допустити ухвалення поправок до конституції країни, які, зокрема, обнуляють строки правління чинного президента Володимира Путіна. Звернення оприлюднили на сайті "Эха Москвы".
"Ми вважаємо, що над нашою країною нависла загроза глибокої конституційної кризи і протиправного антиконституційного перевороту, прикритого псевдолегальною формою", – ідеться в повідомленні.
Автори звернення зазначають, що цю норму ухвалюють, порушуючи постанову Конституційного суду від 1998 року, який вказав на неприпустимість маніпуляцій з обчисленням президентських строків, також вона прямо протирічить принципам рівності перед законом і змінюваності влади.
Крім того, підписанти незадоволені й порядком ухвалення цих поправок, який вони вважають нелегітимним.
"Набуття чинності поправок, ухвалених із грубим порушенням визначеної конституцією процедури, ми змушені кваліфікувати як руйнування установленого чинною конституцією правового порядку – як антиконституційний переворот. Такий розвиток подій підриває можливість еволюційного розвитку нашої країни на принципах народовладдя і свободи та загрожує обернутися новою трагедією національного розбрату. Усвідомлюючи історичне значення цього моменту, ми закликаємо всіх небайдужих громадян, політичних і громадських діячів докласти всіх можливих зусиль для повернення ситуації до законності й конституційного порядку", – ідеться у зверненні.
Серед підписантів звернення – академік Російської академії наук Олександр Анікін, професори МДУ Олександр Галиченков і Олексій Вігасін, журналісти Леонід Парфьонов і Василь Уткін, письменник Віктор Шендерович, актриса Лія Ахеджакова, театральний режисер Йосип Райхельгауз.
20 січня Путін подав проєкт закону про поправки до конституції РФ на розгляд Держдуми. У документі, зокрема, запропоновано закріпити пріоритет конституції над міжнародним правом.
4 лютого Путін говорив, що поправки в конституцію вносять не для продовження його повноважень. Однак 10 березня за пропозицією Терешкової Держдума підтримала поправку про обнулення президентських строків Путіна.


Хіти тижня. Лерос проти Єрмака: Нардеп відкрив таємницю наступного зливу (відео)

четвер, 2 квітень 2020, 6:00

Нардеп від "Слуги народу" Гео Лерос пообіцяв опублікувати нові матеріали, які нібито свідчать про корупційні зв'язки глави Офісу президента Андрія Єрмака. Лерос, якого нещодавно звільнили з посади радника Володимира Зеленського, заявив, що отримав скан...

Хіти тижня. У Кремлі істерика: Лікар, який вітався із Путіним за руку, захворів на коронавірус (фотофакт)

четвер, 2 квітень 2020, 4:00

Російський президент намагався втекти від хвороби, але вона цілком реально може його наздогнати? У головного лікаря лікарні в Комунарці Дениса Проценка, який тиждень тому зустрівся з президентом Росії Володимиром Путіним, діагностували коронавірус. Про...