Проєкт розроблявся на підставі Спільного рішення між підприємством НВО «Практика» та Міністерством оборони України, яке було підписане у 2019 році за результатами наради представників ВМС, Департаменту військово-технічної політики, Науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки (ЦНДІ ОВТ) і самого підприємства «Практика», передають Патріоти України з посиланням на Defense Express.
Після підписання зазначеного рішення 5 червня 2019 року, НВО «Практика» власним коштом почала виготовлення дослідного зразка. Діючий масогабаритний макет бронетранспортера був продемонстрований на міжнародній виставці «Зброя та безпека – 2019». Конструкція «Отаману» модульна і шляхом додавання однієї вісі дозволяє виготовляти машини 8х8 з огляду на уніфікованість вузлів підвіски. Максимальне навантаження на одну вісь у конструкції «Отамана» становить 9 тонн. Це означає, що максимальна маса «Отаману» 6х6 може бути 27 т, а бронемашини 8х8 – 36 т.
Через відсутність затвердженого тактико-технічного завдання на цю інші машини завершити розробку робочої конструкторської документації на цей зразок компанія «Практика» не змогла та у жовтні 2019 року листом звернулось за роз’ясненнями до тодішнього начальника Генерального штабу — Головнокомандувача ЗС України Руслана Хомчака.
У підсумку було заявлено про недоцільність використання платформ 6х6 як колісної бази для спеціалізованих машин, і запропоновано розглянути можливість використання колісної формули 8х8, аби забезпечити уніфікацію броньованих колісних машин, які буде використовувати морська піхота. Тож КМП має завершити відпрацювання проєкту оперативно-тактичних вимог до машин лише з колісною формулою 8х8.
Балістична ракета, якою Росія ударила по Україні, була створена на базі російської ракети РС-26 Рубіж. Про це повідомила речниця міноборони США Сабріна Сінгх під час брифінгу. За її словами, Москва попередньо повідомила Вашингтон через канали зменшення...
Як повідомив Генштаб ЗСУ., загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 22.11.24 орієнтовно склали: