Хіти тижня. "Ми прекрасно розуміємо, що справа не в Макеєнку і не в "Прямому", - Портников про обшуки ДБР

Коли наступного дня після парламентських слухань про свободу слова влада діє таким чином, так це ніякий не обшук, а сигнал.

Віталій Портников. Фото: Гордон.

"ХХІ століття в Росії завершилося, не розпочавшись, в 2000 році, з арешту олігарха Володимира Гусинського і знищення його телеканалу НТВ. Путінський соратник Володимир Лесин, який через роки за загадкових обставин помре в американській столиці, приніс Гусинському документи про відмову від власності на телеканал прямо до тюремної камери", - пише оглядач Віталій Портников у своїй статті, передають Патріоти України, та продовжує:

"Я не був прихильником діяльності Володимира Гусинського і не співпрацював з його медіа-холдингом. Але я прекрасно розумів, що справа зовсім не в Гусинському і не в його конфлікті з "Газпромом" - кредитором і майбутнім власником телеканалу. Справа в бажанні влади встановити повний і тотальний контроль над російськими медіа - щоб режиму не міг перешкодити жоден олігарх і жоден журналіст.

Путіну все це вдалося. Встановити контроль над медіа, які дозволяли собі критику влади. Спровокувати конфлікти в журналістському середовищі. Перетворити журналістику на обслугу і декорацію. Росіяни за це дорого поплатилися і ще поплатяться - десятиліття авторитаризму і безвиході обов'язково призведуть до кризи держави, суспільної деградації, краху.

Але поплатилися не тільки росіяни. Поплатилися і українці. Люди, які 2000 року нічого не знали про конфлікт навколо російського телеканалу, сьогодні опинилися в могилах, втратили здоров'я, житло і життєву перспективу саме тому, що чекістська російська влада позбавила російське суспільство залишків здорового глузду, об'єктивної інформації, можливості конкуренції.

І це - не кінець, а тільки початок українських страждань. Тому що коли до тиску з боку сусіднього авторитарного режиму додаються спроби побудувати сумну карикатуру на путінізм, розраховувати нема на що. Тому що коли втрачаєш розуміння про реальну ситуацію у власній країні, твоя дистанція до власного життєвого краху виявляється набагато коротшою, ніж може здатися прихильнику гумористичних шоу і телесеріалу про нелегку долю "слуги народу".

Ми прекрасно розуміємо, що справа не в Макеєнку і не в "Прямому" - як би хто не ставився до телеканала і його власника. Коли наступного дня після парламентських слухань про свободу слова влада діє таким чином, так це ніякий не обшук, а сигнал.

Сигнал того, що ХХІ століття в Україні завершується і починається радянське середньовіччя. Що люди, які прийшли до влади в нашій країні завдяки катастрофічним для України підсумкам президентських і парламентських виборів 2019 року, серйозно налаштовані на створення в країні репліки путінського режиму в версії "95 кварталу". Іншої моделі вони просто не розуміють, інакше не вміють. Критики не сприймають. А значить, повинні зачистити медіа-простір до російського "блиску".

Єдине, що може ще врятувати Україну - так це те, що кинутися в обійми Путіна новий президент не може і нафти з газом у нього теж немає. А значить - час українського "путінізіму" буде не довгим. Важливо тільки, щоб руїни влади не стали в чергового разу руїнами української економіки і української державності. Можливість цього зараз є дуже великою".

Джерело: Еспресо.ТV

Після довгої паузи Росія вивела ракетоносії в Чорне море

п’ятниця, 26 квітень 2024, 23:29

Російські війська вивели на бойове чергування у Чорне море два підводні ракетоносії із вісьмома ракетами Калібр. Про це повідомила пресслужба Сил оборони півдня в п'ятницю, 26 квітня. "Після доволі довгої паузи ворог вивів на бойове чергування в Чорне ...

План зробити це "якнайшвидше": Бельгія обіцяє прискорити передачу Україні своїх F-16

п’ятниця, 26 квітень 2024, 23:24

Раніше повідомлялося, що Бельгія передасть Україні F-16 до 2025 року. Влада Бельгії вирішила передати Україні винищувачі F-16 вже у 2024 році, хоча точні терміни поки що невідомі. Про це на спільній прес-конференції заявили прем'єр Бельгії Александер Д...