Хіти тижня. "Намацали маршрут, щоб зайти в тил": Український військовий розповів про операцію зі звільнення Горлівки

Можливість звільнити місто існувала, хоча це було дуже ризиковано.

Поблизу окупованої Горлівки. Фото: соцмережі.

У 2014 році в українських військовослужбовців була можливість непомітно для ворога завести цілу колону в Горлівку і звільнити її. Про це розповів український військовослужбовець Іван Журавльов, який брав участь в боях за Саур-Могилу, а також був одним із трьох бійців, які підняли український прапор над Слов'янськом, передають Патріоти України.

"Уже в Збройних силах, напередодні від'їзду на Саур-Могилу, ми отримали завдання знайти слабкі місця в обороні бойовиків в Горлівці. Тоді ще передбачалося, що ми будемо звільняти Горлівку. Маючи досвід збору розвідданих у Слов'янську, нам потрібно було зібрати таку ж інформацію у Горлівці. Ми висунулися в тил ворога, виконали завдання, але коли поверталися, то стало зрозуміло, що наша інформація перестала бути актуальною, бо саме в цей період 2014 року вже сипалася наша лінія фронту біля Сніжного. Вже почалося відведення наших військ. Варто було утримати саме Саур-Могилу, для чого необхідна була підтримка саме нашого підрозділу", - розповів військовий.

Він також зазначив, що можливість звільнити Горлівку все ж була, але це було дуже ризиковано. "Я думаю, що ми знайшли те місце, куди можна було непомітно для ворога завести цілу колону. Ми вже знали, де знаходяться мінні поля, де вони підірвали мости, де створили перешкоди для просування важкої техніки, але ми намацали маршрут, по якому ми могли б зайти в тил бойовиків. Була така можливість. Але ще раз скажу, коли ми поверталися, то Росія вже почала перекидати на Донбас важку техніку, і свої підрозділи. Для того, щоб наш відступ був більш-менш рівномірним, треба було утримати Саур-Могилу, тому що на ній знаходилися наші коригувальники, і з цієї висоти можна було на великій відстані стежити за пересуванням російських військ", - підкреслив Іван Журавльов.

Джерело: Апостроф

В Москві та Севастополі заливаються жовчю: У Чорне море ввійшов величезний десантний корабель США (фотофакти)

неділя, 15 вересень 2019, 11:09

Кораблі Чорноморського флоту ВМС РФ супроводжують гостя у нейтральних водах, намагаючись показати, хто в тут господар. У суботу, 14 вересня, в акваторію Чорного моря увійшов десантний корабель ВМС США USNS Yuma. Влітку 2019-го року саме це судно достав...

Хіти тижня. Москва захлинеться власною слиною: Зеленський уточнив умови проведення виборів на Донбасі

неділя, 15 вересень 2019, 11:00

Донбас – це Україна і тому місцеві вибори там повинні бути, але тільки за українським законодавством. Президент Володимир Зеленський заявив, що місцеві вибори на Донбасі можуть відбутися тільки після виведення російських військ і за українським законод...