Хіти тижня. "Нехай доводить свою невинуватість!": Юристів вразила заява Венедіктової у справі Порошенка

У мережі обурюються юридичною неграмотністю Генпрокурора, називаючи її заяву "повним крахом" і "зашкваром".

Ірина Венедіктова. Фото: РБК.

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова в своєму публічному роз'ясненні процедури вручення підозри екс-президенту Петру Порошенку допустила грубу юридичну помилку, забувши про презумпцію невинуватості. На це звернув увагу юрист і громадський діяч Роман Сабодаш на своїй Facebook-сторінці, повідомляють Патріоти України.

Аргументуючи свою позицію в справі Порошенка, Ірина Венедіктова підкреслила, що "руйнує касту недоторканних". "Тому, пропоную п'ятому Президенту України продемонструвати співгромадянам власним прикладом повагу до закону, до створених правоохоронним органам і реформованим судам, і скористатися правом на захист способом передбаченим законом і доводити в суді свою невинуватість", - заявила вона в своєму зверненні.

Як відомо, згідно з 62 статтею Конституци, в Україні діє презумпція невинуватості та в суді повинні навпаки - доводити вину підозрюваного, якої до рішення суду не існує. "Для не юристів (і окремих "юристів" в ОГП): я не повинен доводити свою невинуватість, тому що вона презюмується до тих пір поки ви, довбні, не доведете зворотного", - зауважив у своєму пості юрист.

У мережі обурюються юридичною неграмотністю Генпрокурора, називаючи її заяву "повним крахом" і "зашкваром".

Навчились в "скрепних друзів": В Мінську силовики побили 15-річного підлітка на очах перехожих (відео)

середа, 12 серпень 2020, 0:31

Хлопця, який голосно повідомив про свій вік, все одно схопили та відвезли у невідомому напрямку. Силовики в Мінську проти протестуючих застосовують стратегію, яку перейняли у російських колег. Вони хапають одинаків на вулицях, в тому числі дітей. У Мер...

Змагання двох наддержав: Китай провів випробування своєї копії американської ракети Hellfire (відео)

середа, 12 серпень 2020, 0:05

У серпні китайські державні ЗМІ опублікували відео з навчань авіаційних частин сухопутних військ Народно-визвольної армії, на якому можна побачити запуск нової далекобійної ракети з декількох ударних гелікоптерів Z-10, які входять до складу 161-ї десан...