Спочатку присутність російських військових медиків в країні була обумовлена на вищому рівні: росіяни повинні були потрапити в місто Мостар для проведення дезінфекції від коронавіруса приміщення місцевої лікарні. Однак у справу втрутилися велика політика і дипломатія: місто Мостар знаходиться в боснійсько-хорватській частині держави, а російські фахівці ще на початку квітня приїхали в Республіку Сербську, ентитет (утворення) в складі Боснії і Герцеговини.
Не виключено, що в Сараєво сприйняли такі дії росіян як спробу міжнародного визнання сербського анклаву, тому російським лікарям було відмовлено в доступі на основну частину країни.
Республіка Сербська з'явилася на карті Балкан на початку 1990-х років під час розпаду Югославії: більшість населення там склали православні серби, вони оголосили про свою незалежність від Боснії і Герцеговини, яку населяють католики-хорвати і боснійці-мусульмани. У 1992-1995 роках край пережив масштабні бойові дії, в ході яких загинули десятки тисяч людей з обох сторін. У конфлікт втрутилися США і країни НАТО: Росія офіційно не брала участі у війні, але підтримувала боснійських сербів зброєю, технікою і живою силою у вигляді найманців і добровольців. У 1995 році, після укладення Дейтонського перемир'я, Республіка Сербська була реінтегрована до складу Боснії в якості "держави в державі".
Російське командування ухвалило рішення відмовитися від евакуації поранених солдатів з лінії фронту у Запорізькій області, передають Патріоти України з посиланням на партизанський рух "АТЕШ". Як з'ясували партизани, у Запорізькій області росіяни все ч...
Військові збройних сил України вполювали рідкісний російський дрон "Альбатрос М5", оснащений нейромережею, передають Патріоти України. "Вперше збиваємо рідкісний російський дрон "Альбатрос М5", - зауважили в бригаді. Військові зауважили, що цей розвідн...