Депутати фракції "Голос" ініціювали подання від комітетів Верховної Ради з питань зовнішньої політики і з питань нацбезпеки, оборони та розвідки до президента, Міністерства закордонних справ України, Служби безпеки України та Офісу генпрокурора з вимогою належним чином відреагувати на екстрадицію бійця добровольчого батальйону ім. Шейха Мансура Руслана Акієва, повідомляють Патріоти України.
"Це - третій випадок протягом цього року, коли боєць батальйону Шейха Мансура екстрадований до Молдови за спрощеною процедурою на вимогу Російської Федерації. Така екстрадиція є порушенням норм законодавства України. Зокрема - статей 588 і 589 Кримінального процесуального кодексу України, які передбачають відмову в екстрадиції у спрощеному порядку, коли є обґрунтовані підстави вважати, що екстрадиція суперечить інтересам національної безпеки України", - наголошується в заяві, оприлюдненій прес-службою політсили.
Нардеп фракції "Голос", секретар комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко заявив, що Росія використовує інструменти міжнародного розшуку для політичних переслідувань.
"Якщо людина скоїла злочин у Російській Федерації, але має заслуги перед Україною, нехай Російська Федерація надсилає сюди інформацію - і ми через свої суди будемо розбиратися і приймати рішення, що з цим робити. Але передача людей до Російської Федерації - це дуже поганий знак для наших партнерів і захисників України", - наголосив він.
Член комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, нардеп фракції "Голос" Андрій Шараскін додав, що такі дії підривають обороноздатність країни і є злочином проти України.
"2 грудня затримали учасника бойових дій на Сході України у складі добровольчого підрозділу батальйону імені Шейха Мансура - Руслана Акієва. Його затримали з порушенням усіх норм: без оголошення підозри, без належного забезпечення його правозахисниками. Вірніше, коли правозахисники дізналися про те, що він затриманий, і намагалися встановити, де він перебуває, надійшла інформація про те, що він вже екстрадований до Молдови", - розповів нардеп.
Він нагадав, що у 2018 році до Кримінального процесуального кодексу України було внесено поправки, що дозволяють уповноваженому органу відмовляти в екстрадиції в спрощеному порядку в таких ситуаціях.
"Тобто ніякої екстрадиції, яка суперечить національним інтересам, тут не може бути. Є висновки ЄСПЛ, Комісії з прав людини ООН про те, що ми не можемо так чинити за спрощеною процедурою. Зараз ми ініціюємо подання від комітету зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва і комітету національної безпеки, оборони та розвідки з листами і запитами до президента, Міністерства закордонних справ, СБУ і Генпрокуратури - з вимогою належним чином відреагувати і взяти це під свій контроль.
Росія вдарила 21 листопада по Дніпру балістичною ракетою зі складу нового ракетного комплексу "Кєдр". Про це повідомило Головне управління розвідки МОУ, передають Патріоти України. Підльотний час ракети з моменту запуску в Астраханській області до влуч...
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...