Хіти тижня. Отаке "НАТО Путіна": Між двома країнами-членами ОДКБ спалахнули бойові дії на кордоні

У четвер, 27 січня, на кордоні між Киргизстаном і Таджикистаном двома державами, що входять до складу Організації Договору про колективну безпеку - військового союзу, де чільну роль відіграє Росія, спалахнули бойові дії, інформують Патріоти України.

Прикордонна служба Киргизстану звинуватила таджикистанську сторону у застосуванні гранатометів та мінометів. Причиною перестрілки стало перекриття військовими Таджикистану автомобільної дороги, що сполучає киргизькі міста Ісфану та Баткен. За версією таджикистанської сторони цьому передувало те, що машини таджикистанців закидали камінням. Сторони вступили в переговори, після чого ситуацію тимчасово вдалося стабілізувати, проте обстановка різко погіршилася: таджикистанські прикордонники відкрили вогонь по військовослужбовцях ЗС Киргизстану.

Здебільшого перестрілки ведуться у місцевостях Торт-Кочо та Чир-Добо. Жителі прикордонних населених пунктів обох держав евакуюються. Генсек ОДКБ Станіслав Зась звернувся до протиборчих сторін та закликав їх до негайного припинення вогню. Він висловив сподівання, що керівництва Киргизстану та Таджикистану зможуть дійти компромісу, щоб залагодити цей прикордонний конфлікт.

Внаслідок бойових дій частина Баткенського району Киргизстану залишилася без світла - обірвано лінію електропередач Баткенської РЕМ. За інформацією Sputnik Таджикистан, кількість постраждалих під час боїв зросла до шести людей. Усі вони є громадянами Таджикистану. Наразі перестрілка між військовими обох держав триває. На місце конфлікту стягують додаткові сили. У свою чергу представники влади республік ведуть переговори.

Україна повернула з російського полону ще 160 своїх воїнів, серед мучеників - 115 оборонців Маріуполя та велика група офіцерів

п’ятниця, 26 червень 2026, 15:50

Україна і Росія провели 76 обмін полоненими. Додому повернулись 160 українців – усі військові, які перебували в неволі з 2022 року. Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими (КШППВ) у п'ятницю, 26 червня, передають ...

Кожної ночі скрута наростає: В "Республике Крым" та "городе федерального значения" Севастополі окупанти запровадили режим "надзвичайної ситуації регіонального характеру"

п’ятниця, 26 червень 2026, 15:00

На всій території анексованого півострова окупаційна влада запровадила режим "надзвичайної ситуації регіонального характеру", повідомив так званий губернатор Михайло Развожаєв, передають Патріоти України. Це пояснили потребою "розв'язати питання економ...