Хіти тижня. "Перекрита "Дружба", або Яку війну з Росією розпочав Лукашенко", - блогер

"Перекриття нафтопроводу "Дружба" на ремонтні роботи стало істотною відповіддю Мінська на жорсткий економічний пресинг Москви, за допомогою якого Путін сподівався розпочати приєднання Білорусі під видом будівництва "союзної держави", - пише у своєму блозі Тарас Паньо, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"Кілька ділянок трубопроводу "Дружба", який проходить по території Білорусі, потребують термінового ремонту". Така заява віце-прем'єра Білорусі Ігоря Петришенко виглядає на перший погляд тривіальним технічним моментом. Нафтопровід старий, збудований у 1963 році — тому й заіржавів. Чи може, навіть, продірявився. От і вимагає "термінового ремонту".

Втім, таке тривіальне пояснення виглядає не зовсім правдивим — якщо згадати, що за декілька годин до термінового рішення про терміновий ремонт президент Білорусі Олександр Лукашенко провів нараду з економічним блоком уряду. Де наговорив дуже, дуже нехороших речей про Росію і її економічну політику стосовно Білорусі.

"Я щодня чую і читаю інформацію, що наш основний торговий партнер (вони люблять називати себе партнером) все більше і більше вводить санкцій проти Білорусі, - сказав глава Білорусі. - Самі знаходяться під санкціями і засуджують це... Але в той же час подібною зброєю воюють проти найближчих своїх союзників... Те одне підприємство закрили, то інше. Потім чи то морква, то чи салат, то чи вже огірки не сподобалися. І кожен день відбувається закриття наших підприємств. Нам закривають ринок".

Після чого Олександр Григорович, звертаючись до віце-прем'єра Ігоря Ляшенка, фактично дав відмашку на початок економічної війни: "Якщо потрібно поставити на ремонт нафтопроводи і нафтопродуктопроводи, які йдуть через Білорусь, ставте і ремонтуйте. Тому що те добро, яке ми робимо для Російської Федерації, воно нам обертається постійно злом. Там вже знахабніли до такої міри, що починають нам викручувати руки".

Тож і не дивно, що "Дружбу" відправили на ремонт. Російська "Транснєфть" спробувала заявити, що стан нафтопроводу є "цілком задовільним" - але хто би став її слухати в такий гострий політичний момент?

В тактичному плані білоруське керівництво хоче раз і назавжди припинити дрібні, але неприємні “укуси” російських контроюючих органів, що періодично і справді блокують білоруський імпорт. А також отримати вагому скидку на газ за новим контрактом від 2020 року. А в стратегічному — призупинити політику “інтеграції через економічний примус”, яку Росія використовує проти Мінська впродовж останніх двох років.

Чи є серйозним ударом по Росії є перекриття транзиту нафти через Білорусь? Відповідь однозначно позитивна. Оскільки через Білорусь проходять обидві гілки "Дружби", як північна, що далі йде до Польщі та Німеччини, так і південна, звідки нафта поступає до Чехії, Словаччини та Угорщини. За рік по нафтопроводу мало пройти 50 з гаком мільйонів тон нафти для Європи, і ще близько 15 мільйонів — для самої Білорусі.

До слова, Мінськ вже практикував зупинку перекачки нафти через "Дружбу" в 2007 році. І хоча тривала вона буквально кілька днів, тоді Росія була вимушена піти на поступки сусідам.

В принципі, помітну частину (близько 30 мільйонів тон) нафти, яку “зупинила” Білорусь, Росія ніби як може перекинути морем. Принаймні, так стверджують російські експерти. Але це вимагатиме колосальних логістичних зусиль — і помітного збільшення вартості доставки. Що неминуче вплине або на ціну для кінцевого клієнта (себто конкурентоспроможність) — або ж на рівень прибутків “Роснєфті”, “Татнєфті” та “Лукойлу”, чия сировина йшла дотепер по “Дружбі”.

Втім, до цілорічного закриття “Дружби” справа, скоріше за все, не дійде. Хоча б тому, що в такому випадку Білорусь втратить гроші за транзит і нафту за пільговими цінами. Але примусити Росію до обдуманого торгу Олександр Григорович, скоріше за все, таки зможе.

А забрати у білорського президента його своєрідну “владу нафтового крана” Росія спроможна лише в два способи. Або збудувавши “Північний нафтовий потік”, або анексувавши Білорусь. На перше у Володимира Володимировича, здається, закінчились гроші. А до другого ні він, ні його силовики, здається, іще банально не готові".

Джерело: Depo.ua

"Нехай Росія вибирає": У Зеленського прокоментували, як вони ставляться до Медведчука

п’ятниця, 24 травень 2019, 0:30

За словами глави Адміністрації президента, ані Володимир Зеленський, ані він сам ніколи не спілкувалися та незнайомі взагалі із Віктором Медведчуком. Команда президента Володимира Зеленського виступає проти того, щоб Віктор Медведчук представляв Україн...

Хіти тижня. "Пора готуватися до наступу на Донбасі", - військовий експерт

п’ятниця, 24 травень 2019, 0:10

"Армія повинна завжди готуватися до звільнення захоплених територій", - заявив журналіст Роман Цимбалюк і назвав військовий шлях звільнення окупованих територій України "найкращим". "Я думаю, при правильному державному підході протягом року можна приве...