Хіти тижня. Під час розгляду закону про мову: Суддя КСУ звинуватив екс-нардепа в цитуванні воєнної доктрини Путіна

Ігоря Сліденка обурило формулювання політика про "російськомовне населення" України.

Суддя Ігор Сліденко. Фото: скріншот з відео.

Суддя Конституційного суду України Ігор Сліденко запідозрив екснардепа 8-го скликання від "Опозиційного блоку" Олександра Долженкова у цитуванні воєнної доктрини президента Росії Володимира Путіна, повідомляють Патріоти України.

Свої претензії з цього приводу суддя озвучив під час розгляду закону про українську мову на предмет конституційності за поданням 51 парламентаря. Зокрема, Сліденка обурило формулювання політика про "російськомовне населення" України.

"Чи відомо вам, що термін "російськомовні громадяни" є частиною воєнної доктрини Путіна?" – звернувся суддя до Долженкова та процитував заяви лідера країни-агресорки про нібито необхідність захисту "російськомовного населення" в окупованому Криму та на Донбасі.

Колишній нардеп, зі свого боку, заявив, що йому про це нібито нічого невідомо, оскільки у своїх претензіях він керується лише українським законодавством та Конституцією України. Після цього слово знову взяв Сліденко.

"І останнє запитання: у своєму конституційному поданні ви наводите інформацію з приводу чисельності так званого "російськомовного населення". Це число абсолютно точно відображає дані перепису населення України у 2001 році. Чи можна використати дані перепису 2001 року? Минуло уже 19 років, 7% території України наразі перебувають під окупацією, близько 15% населення також перебувають під окупацією. І якщо так, то хоч якимось чином обґрунтуйте свою позицію", – звернувся суддя КСУ до Долженкова.

Той відповів, що це не його провина, що влада України не проводила перепису населення з 2001 року. "Я вважаю дані офіційними, репрезентативними та такими, що мають бути використані через відсутність більш пізніх", – наполягав екснардеп. Втім у підсумку Сліденко все ж змусив Долженкова визнати, що у нього немає актуальної інформації з приводу того, скільки громадян України є російськомовними.

Хіти тижня. "Гарматне м'ясо" Путіна, приховане, бо "засмажене": Журналісти знайшли в Підмосков'ї могили російських солдатів, загиблих на Донбасі

п’ятниця, 7 серпень 2020, 3:00

З початку бойових дій на сході України російські офіційні особи повторюють, що регулярна армія в них не бере участі, а дані про втрати російських збройних сил в Сирії міністерство оборони розкриває не завжди і не в повному обсязі. Журналістське розслід...

Хіти тижня. "Для таких людей, як Путін, Козак чи Гризлов призначення Кравчука - справжнісіньке знущання", - Портников

п’ятниця, 7 серпень 2020, 2:00

Леонід Кравчук сприймається російським політичним істеблішментом як справжній "зрадник", який знищив найдорожче для Путіна – Радянський Союз. "Лист Козака – це продовження російської лінії, яку було визначено після зустрічі радників глав держав – учасн...