"Володимир Зеленський йде уторованим шляхом – має намір разом із Варшавою боротися з "Північним потоком-2", – прокоментував Пушков у Twitter слова президента України про те, що для Києва "вкрай важливо" протистояти будівництву російського газопроводу, передають Патріоти України.
За його словами, газотранспортна система України втратить стратегічне значення без російського газу. "Замість того, щоб даремно боротися, Зеленському краще б подумати, як зберегти українську ГТС. Без нашого газу від її "стратегічного значення" пшик один залишиться", – підсумував член Ради Федерації РФ.
Зеленский идёт проторенным путём - намерен вместе с Варшавой бороться с Сев.потоком-2. Порошенко боролся-боролся - надорвался. Чем впустую бороться, Зеленскому лучше бы подумать, как сохранить украинскую ГТС. Без нашего газа от ее «стратегического значения» пшик один останется.
— Алексей Пушков (@Alexey_Pushkov) 4 червня 2019 р.
Слова Зеленського про те, що Київ і Варшава повинні співпрацювати в питаннях протидії будівництву російського газогону, прокоментував також експерт Міжнародного інституту гуманітарно-політичних досліджень Володимир Брутер. "Росія багаторазово говорила, що Україна може залишитися транзитером газу. Але питання тут в позиції не Москви, а Києва, у стані ГТС, у цінах на транзит. Якщо Україна не хоче бути транзитером – це її право і Росія буде вирішувати це питання, виходячи із загальної ситуації, а не з тих дурниць, які озвучує київське керівництво. Тому, зв'язок між "Північним потоком-2" і українським транзитом перебільшений, вони один одному не суперечать", – вважає Брутер.
За його словами, Україна і Польща не можуть перешкодити російському проекту. "Хоча б тому, що на зустрічі з представниками німецького бізнесу, яка пройшла буквально днями, Ангела Меркель заявила, що "Північний потік-2" – питання вирішене. Газопровід необхідний для Німеччини і надзвичайно важливий", – підсумував Брутер.
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...