Хіти тижня. Почалось? Соціолог Бекешкіна розповіла про "тривожний дзвінок" для Зеленського

Вперше значна кількість людей вважає за краще не змінювати ситуацію в країні, а змінювати одну країну на іншу і має для цього необхідні інструменти.

Ірина Бекешкіна. Фото: LIGA.net.

"Разом з очікуваннями від нового президента зросла і готовність людей терпітиможливі короткочасні труднощі, пов’язані з процесом реформ. Подібне, як правило, трапляється на початку каденції будь-якого українського президента, і Зеленському важливо не проґавити цей момент, діяти рішуче, тим паче пріоритети зрозумілі. Крім війни і боротьби за добробут людей цікавить питання справедливості, пов’язане із судовою реформою", - пише соціолог Ірина Бекешкіна у своїй статті, передають Патріоти України, та продовжує:

"Всі розчаровані її провалом. Ми бачимо це не тільки у цифрах, але й у повсякденному спілкуванні. Якщо у 2014 році на ринку неподалік від мого будинку продавці жваво цікавилися: «Ну що, кого посадили?» — то вже зараз говорять з іронічним глузуванням і розчаруванням: «Ну і що, когось посадили?».

На жаль, результати реформ останніх п’яти років найвище цінують наші західні партнери, а для більшості громадян країни їхній ефект досі не помітний.

І все ж ми бачимо, як змінюється країна. Уже понад 20 років поспіль Інститут соціології проводить дослідження цінностей та життєвих орієнтирів українців. За цей час регіональна розділеність на проєвропейське і проросійське населення на неокупованих територіях дійсно скорочується. Це помітно не тільки з падінням підтримки відверто проросійських проектів, а й, наприклад, із питання про статус російської мови. Якщо раніше близько 50% населення країни підтримували особливий статус російської мови, а 30% були проти, то зараз із точністю до навпаки. Поступово відбувається і трансформація патерналізму. В останньому нашому, травневому, опитуванні, мене здивувало, що до 61% зросла кількість людей, які вважають, що завдання держави забезпечити рівні правила гри. Відповідно стало менше тих, хто покладає всю відповідальність на державу (зараз таких 20%, а нещодавно було 40%).

Свої корективи вносить безвіз. Якщо раніше українці традиційно відрізнялися високими протестними настроями, то тепер у регіонах із високим міграційним потенціалом вони знижуються.

Вперше значна кількість людей вважає за краще не змінювати ситуацію в країні, а змінювати одну країну на іншу і має для цього необхідні інструменти. І це тривожний дзвінок, адже двигуном прогресу завжди є активні громадяни. Без активності активних країна приречена на ступор".

Джерело: НВ

Хіти тижня. "Де беруть тітушок реваншисти": Мережу обурив проросійський тренер з Одеси (відео)

субота, 16 листопад 2019, 3:00

​Відомий одеський активіст, голова організації «Вуличний фронт» Дем'ян Ганул звернув увагу СБУ на випадок в боксерському клубі. Заняття там проводить тренер в спортивному костюмі країни-агресора. «Друзі, на площі Бориса Дерев'янка, 1 в Одесі є боксерсь...

Хіти тижня. "Не варто голосувати": У Зеленського несподівано почали критикувати ринок землі від Гончарука

субота, 16 листопад 2019, 0:10

На думку Ірини Верещук, у законопроекті є сумнівні та небезпечні моменти. Представник уряду у парламенті, нардеп від "Слуги народу" Ірина Верещук не буде голосувати за урядовий законопроект про ринок землі, поданий прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком...