Хіти тижня. Популіст Зеленський здувається, - Портников

Конфлікт президента України із Конституційним судом стрімко переростає у повномасштабну політичну кризу

Конфлікт президента України із Конституційним судом стрімко переростає у повномасштабну політичну кризу. Президент наполягає на своєму праві розігнати суд, але не знаходить підтримки не тільки у парламенті в цілому, але навіть у власній фракції

З ситуації немає хорошого виходу. Розгін суду відкриває дорогу до авторитаризму. Поразка президента тільки підкреслить його безпорадність, і так вже продемонстровану результатами місцевих виборів. Розгін парламенту тільки каталізує політичні процеси, бо у Зеленського більше ніколи не буде можливості отримати не те що монобольшість у вищому законодавчому органі, а й взагалі більшість.

З іншого боку, в усьому цьому немає нічого нового. Такий шлях - від конфлікту з попередньою владою до конфлікту з законодавцями і судовою владою проходить будь-який політик-популіст. Не складно пригадати, як після перемоги революції у Вірменії її новий прем'єр-міністр Нікола Пашинян домагався дострокових парламентських виборів, вступив у конфлікт з судовою системою, провів через парламент поправки про переформатування Конституційного суду ... Чим відрізняється Зеленський?

А тим, що Зеленський - дутий, картонний популіст. До того ж він здувається. На боці справжнього популіста повинен бути не тільки виборець, але й вулиця. Коли Пашинян домагався проведення дострокових парламентських виборів, на вулиці протестували його прихильники. Коли Пашинян домагався переформатування судової системи, суди блокували його прихильники. А де вулиця у Зеленського? Немає у нього ніякої вулиці. Вулицю контролюють його опоненти.

Саме тому його ніхто не боїться і поразки йому не уникнути. Справжній популіст - коли він йде на свідоме порушення закону і Конституції країни - повинен бути впевнений в тому, що його підтримає народ. Але сила Зеленського – це виключно підтримка олігархічних еліт. Саме вони придумали проект "Слуга народу" і заморочили голову недосвідченому телевізійному коміку. Саме вони забезпечили йому підтримку на виборах. Саме вони забезпечили безправне рішення Конституційного суду, яке дозволило провести дострокові парламентські вибори. І без підтримки цих еліт немає ніякого президента Зеленського. Тому що прихильники Зеленського ніколи не вийдуть на вулиці. Навіть прихильники Януковича виходили - нехай і за невеликі гроші. У Зеленського і таких прихильників немає. У нього є тільки глядачі.

Тому навіть якщо Зеленський доб'ється успіху у своєму протистоянні з Конституційним судом і у тиску на парламент, це буде лише тимчасовий, позиційний успіх. Потрібно думати не про те, що зробить Зеленський, а що буде після Зеленського і якого нового дутого популіста олігархи спробують підсунути українцям замість того, хто здувається.


Віталій Портников


Джерело



Опублікував: Андрій Савчук

На концерті Кобзона найбільший аншлаг останніх тижнів, також велика утилізація техніки росіян: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 11 грудня

четвер, 11 грудень 2025, 7:27

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 11.12.25 орієнтовно склали:

Масштабна нічна атака на Росію: Під ударом Москва, Підмосков'є, Смоленщина, Великий Новгород. Уражено важливі об'єкти

четвер, 11 грудень 2025, 7:00

У ніч на четвер, 11 грудня, Росія зафіксувала одну з наймасштабніших дронових атак за останній час. У Москві та Підмосков'ї протягом кількох годин було чути вибухи і спостерігалась активність систем ППО, у Смоленській області постраждав стратегічний ен...