Хіти тижня. Рада Федерації РФ пригрозила Україні війною через Керченську протоку

У РФ вважають, що проходження суден через Керченську протоку є питанням неприсутності НАТО в Чорному морі.

Через Керченську протоку можуть виникнути нові проблеми? Фото: РБК.

У Москві пригрозили Києву військовими діями в разі порушення процедур проходження кораблів ВМС України через Керченську протоку. Про це йдеться в заяві Ради Федерації, передають Патріоти України із посиланням на ТАСС.

У РФ вважають, що проходження суден через Керченську протоку є питанням неприсутності НАТО в Чорному морі, а проблемою дотримання української сторони процедур, які їй “добре відомі й успішно використовувалися до листопада 2018 року”, тобто до захоплення Росією українських моряків.

«Спроби України діяти в обхід цих процедур несуть в собі ризики виникнення військового конфлікту між Україною і Російською Федерацією, до якого може бути залучена і НАТО», – сказано в заяві Ради Федерації.

Підтримку, яку НАТО надає Україні, а в 2008 році надавала Грузії, в Москві назвали «заохоченням керівництва цих двох країн, яке впевнені у своїй безкарності, на нові авантюри». Втім, російські сенатори не виключають, що переговори Кремля з Північноатлантичним Альянсом можуть виправити ситуацію, що загострилася.

«Можна лише шкодувати про те, що формати і канали спілкування, які раніше існували, були згорнуті в односторонньому порядку за ініціативою НАТО. Повністю припинено співпрацю в цілій низці сфер безпеки в інтересах усіх держав Євро-Атлантики», – поскаржилися в Раді Федерації.

На концерті Кобзона тримається аншлаг, висока також утилізація транспорту та артилерії: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 21 червня

неділя, 21 червень 2026, 7:18

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 21.06.26 орієнтовно склали:

"Бойовий бурят" не витримав тиску: Після ураження Чонгарського мосту командир батальйону окупантів у відчаї вчинив самогубство

неділя, 21 червень 2026, 6:51

Командир батальйону 37-ї окремої мотострілецької бригади Сухопутних військ РФ Бато Мункуєв наклав на себе руки через неспроможність забезпечити підлеглих пальним і боєкомплектом. Про це речник Української добровольчої армії «Південь» Сергій Братчук пов...