Якщо Україна не винесе уроків зі своєї історії ХХ століття, то ризикує бути розділеною між іншими країнами. В такому випадку її громадянам цілком може довестися воювати один проти одного. Про це попередив у своєму відеоблозі на YouTube український журналіст Роман Цимбалюк, аналізуючи пропагандистські маніпуляції Росії фактами про Другу світову війну і воїнів УПА, передають Патріоти України.
"Росіяни події 75-річної та більше давнини позиціонують дуже просто: що є правильна версія (Російської Федерації та СРСР) і неправильна – вся решта. Для цього використовується проста технологія – якщо ти не з Росією, то "фашист-нацист", значить, ти – поганий. Вони грають на такому історичному факті, що частина українців воювала в УПА і боролася за незалежність України. І тут підкреслюють, що всі бійці УПА – бандерівці, колаборанти й дуже погані люди, які не заслуговують пам'яті", – пояснив він логіку окупантів.
Цимбалюк наголосив, що в російській картині світу всі, хто бореться за незалежність України, автоматично стає "нацистом". Більш того, країна-агресорка активно використовує цю логіку і стосовно подій сучасності: українці – "брати", але якщо вони за незалежну Україну, то одразу ж переходять в іншу категорію.
"Це говорить нам про те, що до своєї історії потрібно ставитися з повагою і навчитися її приймати такою, якою вона є. Дійсно, частина українців воювала в складі Червоної армії, дійшла до Берліна, а частина воювала проти в тому числі Червоної армії. Цей факт повинен нас навчити тільки одному – якщо нас розірвуть знову по різних країнах, то українці знову будуть стріляти один в одного", – зробив висновок Цимбалюк.
"Тому важливо, звичайно, війн в принципі уникати, але якщо вже на нас поперли, то стріляти і захищати свою країну. Тут хоч є сенс і логіка. А один в одного на боці інших армій, навіть за великих президентів, – немає ніякого сенсу. І якщо щось раптом з незалежною Україною трапиться, то історія просто повториться", – попередив українців журналіст.
На ескалацію у війні проти України російського диктатора Володимира Путіна штовхають двоє представників його близького оточення. Йдеться про першого заступника голови адміністрації президента РФ Сергія Кірієнка та колишнього секретаря російського Радбе...
Відправлення солдатів з КНДР у Росію є певною навчально-тренувальною місією: війська Північної Кореї не мають досвіду ведення бойових дій, а тут Пхеньяну видалася можливість оцінити рівень своєї армії у бойових умовах та навчити їх. Натомість Росія отр...