«Після того, як відбулися фінальні переговори Тимошенко – Путін у ніч з 17 на 18 січня 2009 року, ми ще мали пройтися по всіх параграфах контрактів... Олег Дубина 19 січня не підписав підготовлений текст контракту, бо ми не пройшлися по всіх параграфах на момент цієї церемонії в будинку уряду РФ», – пояснив Діденко.
Колишній топ-менеджер уточнив, що після церемоній в уряді РФ (де Дубина підписав чистий аркуш. – ред.) усі знову поїхали в офіс «Газпрому», просиділи до 5-ї ранку, де звірили усі моменти в усіх контрактах, які зрештою були реально підписані Олексієм Міллером і Дубиною.
Колишній керівник «Нафтогазу» зазначив, що сам підписував транзитний контракт, контракт переуступки прав вимог до «Росукренерго» на 11 млрд куб. м і два інші контракти, які давали змогу провести процедурно правильно оформлений газ на митну територію України. За його словами, це теж все відбувалося о 5 годині ранку (20 січня 2009 року. – ред.).
Відповідаючи на запитання, як так сталося, що спочатку домовилися про ціну газу $235 за тисячу кубометрів, а потім стало $450, Ігор Діденко зазначив, що в грудні 2008 року спочатку йшлося про ціну $235, а потім на 2009 рік було отримано ціну $232 – що була кращою. А от уже з 2010 року ціна зросла. Діденко пояснив, що вона зросла тому, що те керівництво НАК «Нафтогаз України» та уряду, яке прийшло після президентських виборів у 2010 році, не займалося правильним менеджментом контракту та зниженням ціни. (У 2010 році Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма зобов’язав «Нафтогаз» повернути RosUkrEnergo 11 млрд куб. м газу і надати додатковий об’єм газу у розмірі 1,1 млрд куб. м як неустойку за порушення умов контракту. Водночас RosUkrEnergo зобов’язалася погасити заборгованість перед «Нафтогазом» на суму $1,7 млрд і перед «Газпромом» на суму $810 млн – ред.).
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...