Хіти тижня. Скільки українців довіряють Зеленському і кого вважають кращим президентом: Соціологи оприлюднили дані (інфографіка)

Рейтинг довіри серед політиків України, як і раніше, очолює президент Володимир Зеленський. Згідно з результатами соціологічного опитування групи "Рейтинг", Зеленському довіряють 57% громадян країни і не довіряють - 37%, передають Патріоти України.

При цьому спікеру Верховної Ради Дмитру Разумкова довіряють 25%, не довіряють – 33%, прем'єр-міністру Денису Шмигалю довіряють тільки 14%, а 39% – не довіряють.

До всіх інших політиків помітно переважає недовіра, при цьому співголові фракції ОПЗЖ Юрію Бойку довіряють 25%, не довіряють – 57%, нардепу від "Голосу" Святославу Вакарчуку – 24% і 61% відповідно, лідеру фракції "Батьківщина" Юлії Тимошенко – 22% і 72%, експрезиденту Петру Порошенку – 20% і 76%.

Якби найближчим часом відбулися вибори президента, то 39,3% проголосували б за Зеленського (серед тих, хто буде голосувати і визначився з вибором).

При цьому 13,9% підтримали б Бойка, 13,3% – Порошенка, 8,6% – Тимошенко, 5,9% – лідера партії "Сила і честь" Ігоря Смешка. Підтримка інших кандидатів нижче 5%. Ще близько 8% – не визначилися.

Якби до другого туру сьогодні вийшли Зеленський і Порошенко, то 75% серед виборців підтримали б чинного президента, а 25% – Порошенка. Подібні результати були б і в разі виходу до другого туру Бойка або Тимошенко.

Третина опитаних оцінюють перший рік правління президента Зеленського на відмінно або добре, майже 40% – задовільно, близько третини – незадовільно або жахливо. Відносно гірші оцінки президенту Зеленському дали респонденти Сходу, жителі міст, літні опитані, виборці Порошенка і Бойка. У той же час, молодь, жителі Півдня, Центру та Заходу дали відносно кращі оцінки.

Звільнення полонених і заручників, а також боротьба з коронавірусом – сфери, в яких опитані поставили кращі оцінки за перший рік президента Зеленського. Відносно середні оцінки отримали такі сфери як об'єднання країни, міжнародна політика, зміцнення обороноздатності, соціальний захист населення, оновлення кадрів у владі, реформування освіти.

Загалом, серед всіх президентів незалежної України, 20% вважають кращим Леоніда Кучму. 16% відповіли, що найкращим президентом є Зеленський, 13% вважають, що кращим був Леонід Кравчук, 12% – Порошенко, 9% – Віктор Янукович і тільки 6% – Віктор Ющенко. У той же час, 14% відповіли, що жоден з них не був кращим, ще 10% – не змогли відповісти.

Найчастіше Кучму і Януковича вибирали жителі південно-східних областей, Порошенка – жителі західно-центральних регіонів. Зеленського частіше вибирали молоді опитані, а Кравчука – старші.

Частіше як епоху розвитку в Україні опитані охарактеризували часи правління президентів Кучми і Зеленського. Як застій – роки правління Ющенка, занепад – період президентства Януковича і Порошенка.

Оцінки за цією шкалою мають свої чіткі регіональні відмінності. Так, жителі Сходу і Півдня частіше давали негативні оцінки, кажучи про роки правління президентів Ющенка і Порошенка. Натомість мешканці Заходу і Центру частіше оцінювали як занепад часи правління Януковича.

Опитування проводилося 12-13 травня серед 3000 респондентів по всій Україні, крім окупованих Росією територій. Помилка репрезентативності дослідження – не більше 1,8%.

Хіти тижня. Х*йло втягнуло московську недоімперію в останній глобальний бій: Які висновки після анексії Криму зробили Туреччина, Румунія, Болгарія і Грузія

неділя, 29 листопад 2020, 0:10

Анексія Криму змінила оборонну стратегію країн Чорноморського регіону. Після 2014 року Туреччина, Румунія, Болгарія і Грузія мусили визначитися, як захистити власні кордони від російської агресії, зазначають Патріоти України. Шляхи обрали різні: давні ...

З архіву ПУ. "Сталін був змушений викручувати руки членам ЦК Компартії": Історик розповів, хто з більшовиків виступав проти Голодомору

субота, 28 листопад 2020, 23:55

Проти заготівельних планів повстало 50 членів ЦК Компартії України. У 1932 році радянський диктатор Йосип Сталін був змушений викручувати руки членам ЦК Компартії України, які повстали проти планів заготівельних планів по хлібу, розуміючи, що це призве...