Хіти тижня. Скрепи починають та програють Третю Світову: Повітряний бій між МіГ-29 та "лазерним" F-16 завершився передбачувано для фахівців

F-16, як "тілохоронець" важкого та повільного KC-46A Pegasus, несподівано застосовує проти ракети Р-27 нову і майже фантастичну контр-зброю.

Компанія Lockheed Martin розробляє технологію, що може захистити винищувачі у повітряному бою завдяки потенціалу лазерної зброї, повідомляють Патріоти України.

Цікаве відео 14 серпня опублікувала ця компанія, де показано як винищувач американських повітряних сил F-16S захищає повітряний заправник KC-46A Pegasus від атаки винищувача МіГ-29. По сюжету повітряного бою помітно, що винищувач Міг-29 застосовує проти танкера авіаційні ракети середнього радіусу дії класу "повітря-повітря" Р-27.

До речі, ці ракети за часів Радянського Союзу масово виготовлялися в Україні на заводі "Артем" (м. Київ). І досьогодні ці авіаційні ракети повітряного бою залишаються найбільш поширеними зразком авіаційного озброєння у арсеналі легких та важких винищувачів МіГ-29 та Су-27.

У свою чергу, F-16, як "тілохоронець" важкого та повільного KC-46A Pegasus, несподівано застосовує проти ракети Р-27 нову і майже фантастичну контр-зброю. Це бойовий лазер. Він розміщений у підвісному змінному контейнері, який закріплений під фюзеляжем F-16.

Лазерний промінь за декілька секунд завдає ракеті, що наближається, суттєвої шкоди. Ракета починає хаотично обертатися, збивається з курсу і пропадає десь у хмарах. Такими ж контейнерами з лазерною зброєю були оснащені і інші винищувачі, що прикривали повітряний танкер. Отже, лазерний "щит" у контейнерному виконанні на цьому відео виглядає цілком сучасним і новим способом боротьби з авіаційними ракетами.

Це рішення, яке опанували у компанії Локхід Мартін, спираючись на нові технології, пропонується для бойового використання вже у найближчій перспективі. Нова підвісна контейнерна система від компанії Локхід Мартін має назву Tactical Airborne Laser Weapon System (TALWS). Вона розробляється для захисту винищувачів на полі бою.

TALWS призначена збивати /завдавати суттєвої школи таким цілям як авіаційні ракети, артилерійські снаряди і міни, малі безпілотні літальні аппарати, малі атакуючі кораблі і легкі наземні машини.

Максимальна відстань дії системи насьогодні до 1 милі. У разі збільшення потужності волоконного лазеру дистанція враження буде збільшуватися. Під проєкт TALWS Локхід Мартін у 2017 р. отримав контракт обсягом у $26,3 млн від Дослідницької лабораторії ВПС США для конструювання, розробки, та виробництва високоенергетичної лазерної системи. Ця система має пройти тестування на бойових винищувачах до 2021 р.

З архіву ПУ. Десь на півночі РФ протяжно виє безнадійно поламаний старий "Кузя": До складу ВМС США ввели корабель-невидимку класу "Цинциннаті" (відео)

п’ятниця, 30 жовтень 2020, 19:00

Новачок став вже десятим кораблем свого класу у складі ВМС США. 5 жовтня у склад військово-морського флоту США ввели новий бойовий корабель-невидимку прибережної зони LCS 20 USS Cincinnati (“Цинциннаті”), повідомляють Патріоти України 6 жовтня 2019 рок...

"У нас палили на вулицях автомобілі, анархісти і покидьки з усього світу": Лукашенко заявив, що "тікати не збирається" (відео)

п’ятниця, 30 жовтень 2020, 16:30

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко дає зрозуміти, що не має наміру залишати країну під тиском протестів. Пряма мова: "Президент ніколи не тікав і тікати не збирається. Я прожив дотатньо в цьому житті... Але якщо хтось думає, що я з...