Хіти тижня. Смешко висловився про люстрацію Зеленського

За словами політика, закон про люстрацію вимив останніх професіоналів.

Партія Сила і Честь не готова голосувати за нову ініціативу президента Зеленського провести нову люстрацію і не брати на високі посади чиновників, які працювали за часів Порошенка. Про це заявив лідер партії "Сила і Честь" Ігор Смешко 13 липня в ефірі телеканалу "Україна", інформують Патріоти України із посиланням на прес-службу партії.

"Ні, не готовий. Тому що Україна задекларувала, що йде у Європу. Чому ж тоді не прислухаємося до висновків Венеціанської комісії, яка навіть щодо минулої люстрації зазначила: не може бути колективної відповідальності, тільки індивідуальна", - зазначив Ігор Смешко.

За його словами, закон про люстрацію вимив останніх професіоналів. "Ми навіть люстрували за принципом, чи закінчив він заклади, пов`язані з КДБ Радянського Союзу. Я ніколи, жодного дня не служив у КДБ, завжди критично ставився до п`ятої лінії - політичної таємної поліції, що була. Але. Ми не люстрували тих, хто закінчив Академію ФСБ і зовнішньої розвідки РФ після отримання Україною незалежності. А ці люди в органах української державної влади до цього часу перебувають", - наголосив лідер партії "Сила і Честь".

На думку Ігоря Смешка, замість очищення закон про люстрацію вибив професіоналів. "Зараз дуже шкідливо поспіхом таке знов робити, ми знову можемо вимити тих позапартійних професіоналів, які ще лишилися. Ну як може офіцер Збройних сил відповідати за політичне керівництво? Президент - це політик, коаліція - це політичне об`єднання. І що має робити офіцер, якому за Конституцією і законам заборонено займатися політичною діяльністю. Закони про люстрацію знищують основу професіоналізму в державних установах. Позапартійних професіоналів треба берегти, а не безумно викидати", - наголосив Ігор Смешко.

Кількість клоунів зашкалює: На посаду мера Одеси претендують двоє Зеленських, п'ятеро Філімонових і Дарт Вейдер

середа, 30 вересень 2020, 19:32

Одеська міська територіальна виборча комісія зареєструвала кандидатами на посаду міського голови Одеси Василя Сергійовича Зеленського, висунутого Одеською міською організацією партії "Циганська партія України", і Олександра Васильовича Зеленського від ...

Із забезпеченням сучасною технікою у нас провал, м'яко кажучи, - генерал Кривонос

середа, 30 вересень 2020, 19:28

Нещодавно в Україні пройшли стратегічні командно-штабні навчання «Об'єднані зусилля-2020». У них брали участь близько 12 000 чоловік і 700 одиниць озброєння і військової техніки. Журналісти попросили заступника секретаря РНБО генерал-майора Сергія Крив...