Хіти тижня. Сотні тисяч людей вийшли на протест: Ще у одній країні починається Майдан (фото, відео)

У неділю, 23 червня, сотні тисяч жителів столиці Чехії Праги вийшли на масовий протест проти прем'єр-міністра країни Андрія Бабіша, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Радіо Прага".

За даними організатора акції – неурядової організації Million Moments for Democracy – участь у ній взяли понад 250 тисяч осіб. Примітно, що ця демонстрація є наймасовішою в Чехії з часів "оксамитової революції" 1989 року.

Відзначається, що через масові протести повністю перекрито автомобільний і трамвайний рух, закриті найближчі станції метро Влтавска і Градчанська, а також зафіксовані збої в мобільному зв'язку.

Головна вимога протестувальників – відставка Бабіша, якого звинувачують в корупції. Чехи також виступають за проведення назалежного розслідування щодо прем'єра. Так, Бабішу приписують незаконне отримання мільйонних субсидій від Євросоюзу для свого холдингу Agrofert в 2007 році, які призначалися для підтримки малих підприємств. Політика звинувачують також в тому, що незважаючи на те, що холдинг передано у трастовий фонд, він зберіг над ним контроль.

Як уточнюється, в звіті Єврокомісії, у Бабіша дійсно є конфлікт інтересів, у зв'язку з чим він повинен повернути 17,5 млн. євро субсидій.

Сам прем'єр від всіх звинувачень відхрестився і заявив, що не збирається повертати отримані кошти. При цьому, 26 червня парламент повторно проголосує за його відставку. Раніше петицію про звільнення Бабіша підписали 400 000 громадян Чехії.

Хіти тижня. Стало відомо, хто може потрапити на місце загиблого нардепа Давиденка в Раді

субота, 30 травень 2020, 1:00

Варто зазначити, що на минулих виборах в український парламент «Радикальна партія» не подолала 5-процентний бар'єр, в результаті чого Олег Ляшко не пройшов в Раду. Олег Ляшко - уродженець Чернігова. Саме по цьому округу - 208 - лідер «Радикальної парті...

Розпочались пуски Х-29Т з МіГ-29 МУ2

субота, 30 травень 2020, 0:40

Розпочався етап випробувань з бойовим застосуванням керованого ракетного озброєння Х-29Т типу «повітря-поверхня» з літака МіГ-29 МУ2. Розпочались льотно-конструкторські випробування модернізованого літака МіГ-29 МУ2 з комплексом керованого ракетного оз...