Хіти тижня. "Труднощі перекладу": У Польщі не розуміють, чого хоче Зеленський в обмін на історичне примирення

Володимир Олександрович наполягає, що у нього у Варшаві стався справжній "прорив" в українсько-польських стосунках. Правда в чому саме воно полягає, наразі не розуміють більшість з обох сторін.

У Варшаві завершився день переговорів української делегації на чолі з президентом Зеленським з представниками Польщі, зокрема, з президентом Дудою та урядовцями. Зустріч вийшла успішною, зважаючи на велику кількість позитивних заяв. Однак залишилася одна проблема, пов'язана з історичними питаннями. Про це в прямому ефірі розповів європейський кореспондент "Голосу Америки" Богдан Цюпін, зазначають Патріоти України.

За його словами, якщо говорити про досягнення, то кількість позитивних заяв зашкалює.

"Найважливіше, мені здається, що у розмовах з польськими представниками тут, у столиці, відчувається, що Варшава готова до налагодження відносин з Україною, покращення відносин до такого рівня, який він, можливо, був ще понад 5 років тому, до цієї адміністрації у Варшаві, коли Польщу називали найбільшим адвокатом України у Європі, найближчим союзником,"– наголосив Цюпін.

Однак він додав, що чинний представник одного з аналітичних центрів у Варшаві, близького до уряду, вказав йому на одну проблему, яку необхідно обов'язково подолати.

"Йдеться про суперечки щодо історії і конкретно питання про право поляків на ексгумацію останків на території України. Виглядає, що це питання може бути вирішеним. Про це сьогодні пан Зеленський заявив у Варшаві. Він навіть запропонував спорудити пам'ятник примиренню поляків та українців на кордоні", – пояснив кореспондент.

"Виявляється, що насправді у Польщі не зовсім розуміють ще, як це буде зроблено. Тобто вони бачать позитивні сигнали, вони готові на позитивні кроки. Але те, що мені сказали, виглядає так: ми не зовсім розуміємо, що пан Зеленський хоче навзамін за ці певні, так би мовити, поступки. Що він хоче? Чи економічну співпрацю, чи якісь погодженості в історичній сфері,"– підкреслив Цюпін.

Підсумовуючи, урядовцям і дипломатам ще належить попрацювати, аби з цих благих і позитивних намірів, які проявилися сьогодні у Варшаві, вийшло щось конкретне. "Окрім, звичайно, певних конкретних речей, які були сьогодні підписані – зокрема, тристоронній меморандум Польщі, України та США у питанні постачання газу, диверсифікації постачання газу", – пояснив кореспондент.

Варто зазначити, що за підсумками першого дня перебування у Впршаві президент Зеленський підкреслив, що з польським лідером вдалося "зрушити з місця процес відновлення історичної справедливості", що було досягнуто "прорив у відносинах" між двома країнами. Про це він повідомив у себе в Facebook.

"Не відлига у відносинах, а прорив – я так охарактеризував би підсумки першого дня мого візиту до Польщі. Ми зрушили з місця процес відновлення історичної справедливості: під нашим з Анджеєм Дудою патронатом буде відновлена робоча група зі, скажімо так, «обнулення» взаємних претензій – зокрема, спільні експедиції займатимуться пошуком і перепохованням на батьківщині загиблих польських та українських вояків і мирного населення. Це було дуже болюче питання, але величезна взаємна повага, політична воля будувати дружні стратегічні відносини України та Польщі допоможуть нам завершити цю роботу й перегорнути болючі сторінки спільної історії. Ми будемо не лише взаємно дбати про пам’ятники та поховання українців у Польщі та поляків в Україні, але я також запропонував звести на кордоні Меморіал примирення. У день початку Другої світової війни ми обов’язково згадаємо, що понад 100 тисяч українців під польськими прапорами боронили у 1939 році Польщу від нацистської навали. Етнічні українці були другою за чисельністю національною групою у польській армії.

Щодо сучасності: ми домовилися розв’язати проблему з вантажоперевезеннями через українсько-польський кордон. В енергетичній сфері ми обговорили співпрацю у форматі Вашингтон – Варшава – Київ. Візит триває. 1 вересня ще багато важливих справ і зустрічей.

Сподіваюся, що якнайбільше моїх закордонних візитів будуть такими ж змістовними. Продовжуємо працювати!"

"Это будут самые грязные и страшные выборы в истории США и всего мира. Цена запредельна. На карте - все", - Пономарь

четвер, 9 липень 2020, 8:26

Несколько ремарок по поводу речи Трампа на День независимости США. Это была крайне агрессивная и фактически фашистская речь. Трамп фактически объявил гражданскую войну либеральной Америке (через пару лет после программной статьи Путина о том, что запад...

"У мене там дужечки є...", - Шкарлет про плагіат

четвер, 9 липень 2020, 7:50

Ресурс "Помилки та фальсифікації в наукових дослідженнях" виявив, що 27% монографії Шкарлета - це текстові запозичення у інших авторів без належних посилань на них (плагіат). В.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет відкидає звинувачення в плагіаті ...