Перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко наголосила, що останні заяви президента РФ Володимира Путіна свідчать про підготовку несприятливого фону для першого діалогу з новим президентом України Володимиром Зеленським. Про це Геращенко написала на своїй сторінці у Facebook, передають Патріоти України.
«Путін робить хамські заяви про РФешну паспортизацію всіх українців. Традиційна його КДБшна тактика - піднімати ставки і нагнітати ситуацію, створюючи кризи перед важливими зустрічами. Він готує несприятливий фон для першого діалогу з новообраним президентом. Нічого нового і неочікуваного», - зазначила вона.
На думку Геращенко, всі країни та організації очікують на «перезавантаження» переговорів між Україною та РФ після вступу на посаду нового президента.
«ЄС, США, ОБСЄ і інші міжнародні організації - мають великі очікування, мовляв, відкриваються нові можливості. Також нічого неочікуваного. Всі усвідомлюють, що Порошенко і далі б гнув свою лінію в переговорах і з Путіним, і зі світом. Й очікують, що український неофіт може змінити тактику, й, можливо, вдасться досягти бодай якогось прогресу по Донбасу. Всі прагнуть перезагрузки. Це очікувано і непогано . Але є одне але...., прагнуть перезагрузки за рахунок України і компромісів виключно з української сторони. Небезпека такого підходу відчутно прозвучала під час спеціальних дебатів в Радбезі ООН, де Росію і Путіна сором‘язливо майже не згадували», - написала Геращенко.
При цьому, за словами Геращенко, відповідь України має бути чіткою й однозначною.
«Перше. Першочерговим є виконання безпекового блоку Мінських угод. Тільки сталий режим тиші і виведення іноземної зброї і техніки формують необхідні передумови для імплементації інших пунктів. Іноземної - це російської, іншої там немає», - зазначила вона.
Вона також наголосила на необхідності виконання гуманітарного блоку Мінських домовленостей.
«Але в жодному випадку не можна підміняти ключовий, безпековий блок, надважливим, гуманітарним. Бо ця риторика і підміна пріоритетів була дуже помітна під час Радбезу ООН», - додала вона.
Крім того, за словами Геращенко, Україна має наполягати на обміні у форматі «всіх на всіх» - як полонених, утримуваних на окупованих територіях, так і політв‘язнів Кремля.
«Й ще одна небезпека- РФ і їх маріонетки з ОРДЛО не підтверджують нам утримання десятків військових і цивільних, приховують інформацію про них, вимагаючи, натомість, віддати сотні засуджених сепаратистів, росіян (яких включають в списки ордло), й підтверджуючи на обмін пару десятків заручників. Ці пастки також є дуже небезпечні», - додала представник України у ТКГ.
За її словами, «особлива біль - зниклі безвісти».
«Росіяни 4 роки категорично відмовляються створити тристоронній механізм з МКЧХ. Підштовхуючи до створення групи лише з псевдореспубліками. А це - легітимізація відокремлення Донбасу», - наголосила Геращенко.
Разом з тим представник України у контактній групі наголосила, що Україна виконала свої зобов’язання, передбачені політичним блоком Мінських угод.
«Політичний блок, на якому весь час акцентує Путін. Насправді, Україна його виконала. Ми прийняли і закон про амністію (під яку, до речі, не підпадають терористи і вбивці, а от «заблудші» - так), й про особливості місцевого самоврядування. Але ці закони не вступили в силу через РФ і Кремль, які провели на окупованих територіях незаконні вибори в 14 і 18. Тому для реалізації політичного блоку Путін має скасувати свої укази про визнання так званих документів ордло і так званих результатів так званих виборів, Путін має скасувати свої ж укази про незаконну паспортизацію українців, в ордло мають бути негайно розформовані всі псевдооргани псевдовлади. А будь-які регіональні вибори на Донбасі можуть відбуватися тільки після демілітаризації і за українськими законами», - наголосила вона.
На думку Геращенко, головне, що Україна має твердо стояти на позиції: жодних прямих переговорів з маріонеточними, створеними РФ режимами, жодної легітимізації псевдореспублік.
Вона також зазначила, що під час останньої зустрічі в Мінську українська делегація наголосила, що, попри зміну влади, стратегія України залишиться незмінною - повна деокупація і відновлення територіальної цілісності і суверенітету України.
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...
Унаслідок ракетного удару, який військові країни-агресора РФ здійснили зранку 18 січня, загинув чоловік. Про це в Telegram повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров, передають Патріоти України. Тіло загиблого з-під ...