Хіти тижня. Удар по фундаменту російської економіки: ​У РФ стався "малий Чорнобиль", Путіну тиждень боялись сказати, - Gazeta Wyborcza

Танення вічної мерзлоти загрожує загибеллю "острову скарбів", з котрого Росія десятиріччями викачувала кольорові та дорогоцінні метали, нафту та газ. Тепло, яке проникає в глиб сибірської землі, нищить фундамент російської економіки

Російські чиновники кілька днів боялися розповісти президенту про катастрофічний витік отруйного палива в Норильську, і це викриває некомпетентність російської владної структури. Але це лише прелюдія до катастрофи, яка може підірвати основу економіки Росії. Про це сьогодні пише польське видання Gazeta Wyborcza, зазначають Патріоти України.

"Ну, і що, далі будемо дізнаватися про надзвичайні ситуації з соціальних мереж? Чи у вас зі здоров'ям не все в порядку?" - відчитував вибитий з рівноваги Володимир Путін вчора увечері директора "Норильсько-таймирської енергетичної компанії" Сергія Ліпіна.

З резервуарів компанії, яка входить в структуру "Норильськ Нікель", шість днів тому витекла 21 тисяча тон дизельного палива, отруюючи околиці Норильська, місцеві річки і узбережжя Карського моря. Як сказав журналіст газети "Коммерсант" Андрій Колесніков, який вже багато років стежить за Путіним, російський президент на піку пандемії коронавірусу не був такий розлючений, як на вчорашній надзвичайній інтернет-нараді.

Катастрофа, яку вже прозвали "малим Чорнобилем", сталася вранці в суботу. Але інформація про її великі масштаби додали три тисячі кілометрів від Таймиру до Москви дуже довго. Вона б йшла ще довше, якби мешканці півострова за Полярним колом в обхід бюрократів не почали бити на сполох в соціальних мережах.

15 тисяч тон палива розлилися на землю і просочилися в ґрунт. Ще 6 тисяч тон, згідно з оцінками рятувальників, потрапили в річку Амбарна, її притоку Далдикан, озеро Пясіно, а також в однойменну річку, яка витікає з нього. Забруднення дійшло до Карського моря.

В більш теплих місцях ліквідація наслідків такої катастрофи тривала б кілька років. Але на замерзлій півночі, за словами керівника WWF у Росії Олексія Книжнікова, для цього знадобляться десятиліття. Рятувальні служби не можуть впоратися з таким великим завданням в умовах бездоріжжя. Адже в регіон можна дістатися лише на гелікоптерах і на спеціальних позашляховиках. А пересуватися по диких місцевих річках взагалі не можливо.

Спочатку, напевне для замилювання очей начальству в Кремлі, чиновники повідомили, що витік стався після того, як приватний автомобіль протаранив резервуар з пальним. Але виявилося, що структура тріснула, тому що підпірки, на яких вона трималася, розійшлися. Тому що вони були вбиті у вічну мерзлоту. А через глобальне потепління її верхній шар почав танути й перетворюватися на болото.

У Норильську живе близько 200 тисяч людей. Багато років середня температура повітря в травні тут не перевищувала 4,8 градусів морозу за Цельсієм. Але в 2020 році вона піднялася до +2 градусів вночі і до +4 вдень. Російські ЗМІ писали, що минулої зими на всій території Далекої півночі Росії середня температура перевищувала норму в 7-8 разів. До цього часу затверділий від полярних морозів ґрунт надійно тримав на собі металургійний комбінат "Норильськ Нікель", який забезпечує 40% світового виробництва паладію, 12% нікелю, 11% платини і 2% міді.

Але тепер він буквально почав розлазитись під цехами, печами і цистернами. Глобальне потепління змушує тонути цілий північно-сибірський "острів скарбів", з якого Росія черпає свої нафтові, газові й металургійні багатства.

"Тепло, яке проникає в глиб сибірської землі, нищить фундамент російської економіки", - пише видання. Історія з витоком палива, яка так розлютила Путіна, викриває також некомпетентність і ненадійність системи управління, яку він сам і створив.

Рятувальні служби досить швидко передали інформацію про масштаби аварії керівництву "Норильськ Нікель". Всі дані отримали також губернатор Красноярського краю й міністр надзвичайних справ. Погані новини дійшли до Москви менш ніж за годину. Але ніхто з тих, хто займає наступні щаблі владної ієрархії, не насмілився повідомити про катастрофу володарю Кремля. Ніхто з них не сказав, що втручання федерального центру необхідне. Тому що сьогодні, коли Росія готується до референдуму щодо внесення змін в конституцію, які дадуть Путіну право керувати країною фактично вічно, Кремль вимагає від своїх бюрократів "позитиву". Вісників, які приносять погані новини, чекає немилість.

Власник "Норильськ Нікель" мільярдер Володимир Потанін, губернатор Красноярського краю Олександр Усс і міністр надзвичайних справ РФ Євген Зінічев люблять, коли на фото з їхніх кабінетів потрапляє жовтий телефон спеціального зв'язку. Адже це говорить про їхню близькість з російським автократом. Але ніхто з них не скористався цим апаратом, щоб повідомити Путіну про катастрофу. Замість них це зробили люди з Норильська за допомогою Facebook і Twitter. Gazeta Wyborcza вказує, що сам Путін збудував собі таку владну структуру, ставлячи на високі посади людей не компетентних, а, перед усім, лояльних.

Хіти тижня. Командир роти "кіборгів" ДАП відповів на маніфест російських ветеранів проти війни в Україні (відео)

субота, 15 травень 2021, 18:00

Командир роти "кіборгів" Андрій Шараськін в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" 7 травнязробив низку зауважень до маніфесту російських ветеранів, які виступили проти війни з Україною, зазначають Патріоти України. . "Хороший маніфест, але та...

"Сергію, кого ти боїшся?": Як охороняють шоумена та політика Притулу (відео)

субота, 15 травень 2021, 17:57

«От прямо зараз в конференц-холі, де Сергій Притула проводить зустріч зі своїми прихильниками, його охороняє така кількість охорони, більше ніж Медведчука під Печерським судом. Сергію, кого ти боїшся», – написав журналіст Василь Крутчак на своїй сторін...