Хіти тижня. "Україна недобросовісно намагається задіяти механізми вирішення спорів для досягнення політичних цілей": На Росії вибухнули істерикою через позов України в Гаазі

Росія заперечує наявність міждержавного спору з Україною щодо застосування і тлумачення міжнародних конвенцій про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Міжнародний суд ООН

Про це йдеться в офіційній заяві Департаменту інформації і друку Міністерства закордонних справ РФ, де уточнюється, що 3-7 червня в Міжнародному суді ООН в Гаазі відбудуться усні слухання, передають Патріоти України.

"У ході слухань сторони представлять аргументи щодо наявності у Суду юрисдикції для розгляду міждержавної судової справи. Ми заперечуємо наявність спору між двома країнами за згаданими конвенцій в принципі і маємо намір обгрунтувати той факт, що Україна недобросовісно намагається задіяти механізми вирішення спорів для досягнення політичних цілей", – йдеться в повідомленні.

У МЗС РФ стверджують, що звинувачення Києва нібито не мають відношення до жодної з конвенцій. Російські представники збираються привести "інші юрисдикційні заперечення". Зокрема, у відомстві заявили, ніби Україна не готова виконати обов'язкові процесуальні умови, які мають бути дотримані до звернення в Міжнародний суд ООН.

"Україна не намагалася сумлінно вирішити розбіжності з Росією шляхом переговорів або арбітражу. Вона також проігнорувала необхідність попереднього звернення до Комітету з ліквідації расової дискримінації, який було створено відповідно до Конвенції 1965 року для вирішення міждержавних суперечок", – поскаржилися в департаменті.

Росію на слуханнях представлятиме посол з особливих доручень МЗС Дмитро Лобач і уповноважений з прав людини Георгій Лук'янцев.

"Ноги схожі на сірники, втрачає вагу": Путін перебуває під дією сильних наркотиків, - Соловей

субота, 1 квітень 2023, 10:30

Російський диктатор Володимир Путін знаходиться під дією сильних наркотиків. Він вживає "дуже сильні стимулятори" через погіршення стану здоров'я. Про це заявив російський політолог, колишній професор Московського інституту міжнародних відносин, в яком...

"Київ підвищив ставку": Зустріч Сі Цзіньпіна і Зеленського відбудеться скоро, у Пекіна дедлайн, - експерт

субота, 1 квітень 2023, 10:27

Зустріч Сі Цзіньпіна і Володимира Зеленського може відбутися на одному з ініційованих Китаєм заходів, заявив директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.В інтерв'ю "Главреду" він не виключив, що це може бути розширене он...