Хіти тижня. Український генерал назвав три причини для початку ядерної війни

Сьогодні жодна з країн, яка має ядерний потенціал, не готова до його застосування.

Нині глобальний ядерний конфлікт може виникнути з трьох причин. Одна з них – прихід до влади в ядерних державах безвідповідальних політиків, заявив ветеран зовнішньої розвідки, генерал-лейтенант Василь Богдан, передають Патріоти України з посиланням на Обозреватель.

За його оцінками, сьогодні жодна з країн, яка має ядерний потенціал, не готова до його застосування. "Правду кажучи, всі провідні країни, їхні уряди й глави прекрасно усвідомлюють, що ядерна війна – це катастрофа для людства. В основному ядерну зброю розглядають як фактор стримування та протидії в разі нападу", – переконаний генерал.

"Я не думаю, що в середньостроковій і навіть довгостроковій перспективі може статися ядерна катастрофа", – сказав він.

У той же час Богдан назвав три причини, з яких може спалахнути глобальний ядерний конфлікт. Перша – прихід до влади в тій чи іншій ядерній державі політиків, готових поставити на кін життя мільйонів людей і допустити застосування ядерної зброї для досягнення своїх цілей.

Разом з тим генерал звернув увагу на наявність у країнах із розвиненою демократією ефективної системи стримувань і противаг. Так, коли президент США Дональд Трамп "почав розмахувати ядерним кийком", "Конгрес негайно обмежив його повноваження в застосуванні ядерної зброї".

Друга можлива причина ядерного конфлікту – випадковість. Але і тут, на думку Богдана, існують механізми запобігання катастрофи. Зокрема, він повідомив про те, що "між ядерними державами комунікації відпрацьовані у такий спосіб, щоб у випадку виникнення подібних ситуацій негайно відбувся інформаційний обмін, аби одразу з'ясувати, що це було і чому".

І, нарешті, третя можлива причина – міжнародний тероризм. "На жаль, він вже має в своєму розпорядженні "брудну" ядерну зброю, й іноді намагається її використовувати. Реальна небезпека – потрапляння ядерної зброї до рук терористів", – підкреслив генерал. Але зауважив, що "всі країни координують свою діяльність у боротьбі з тероризмом – у рамках і ЄС, і НАТО, і міждержавних зв'язків. Україна також відіграє в цьому процесі свою роль".

​Влада міняється: Аналітики прогнозують, що чекати Україні від поспішне призначення новим радником Трампа з нацбезпеки О’Браєна​

четвер, 19 вересень 2019, 20:38

Традиційно для себе – через твіт – президент Трамп представив публіці свого нового радника з національної безпеки Роберта О’Браєна, зазначають Патріоти України. Незначний поспіх з призначенням став наслідком суботньої атаки на нафтові об’єкти Саудів...

Хіти тижня. Лукашенко розповів про свою відставку та хто повинен керувати країною

четвер, 19 вересень 2019, 20:30

Ймовірним наступником білоруського лідера ряд експертів називає його старшого сина, 43-річного Віктора. Глава держави довго тягнув, але нарешті зробив важливу заяву. Він розповів, хто повинен керувати країною після нього, і назвав терміни свого відходу...