Хіти тижня. Усе скасовується: Зеленський раптово відкликав законопроект про децентралізацію

Президент України Володимир Зеленський відкликав поданий ним раніше проект закону щодо децентралізації влади та скерував його на доопрацювання. Як повідомляється на сайті лідера України, таке рішення було ухвалено під час його зустрічі із заступниками голови фракції партії "Слуга народу" Давида Арахамії, передають Патріоти України.

"За результатами зустрічі глава держави вирішив відкликати поданий ним раніше проєкт закону "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)" (реєстраційний номер 2598) і скерувати його на доопрацювання", – йдеться у зверненні.

Зазначається, що посадовці обговорювали питання, пов’язані із завершальним етапом реформи децентралізації. Зокрема, вони домовилися про створення в Україні системи спроможних місцевих громад.

"Розвиток місцевого самоврядування повинен поєднуватися з дієвими конституційними механізмами захисту державного суверенітету та територіальної цілісності, а також конституційних прав і свобод громадян", – стверджує сайт глави держави.

Крім того, президент і народні депутати висловили спільну думку про те, що внесення змін до Конституції щодо реформи децентралізації потребує детального обговорення та консультацій із представниками всіх сторін.

Як зазначила на своїй сторінці у Facebook заступниця голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамії Євгенія Кравчук відкликання Зеленським законопроекту на означає, що реформа відкладається. За її словами, консультації з експертами, виконавчою владою, місцевим самоврядуванням будуть проходити ще більш поглиблено.

"Якщо потрібен час для напрацювання кращого рішення, то для цього немає жодних перешкод. Але децентралізацію буде успішно завершено, і це буде зроблено вже цього року", – написала вона.

Зауважимо, що раніше посольства Німеччини, Швеції та Канади в Україні виступили з критикою законопроєкту президента Володимира Зеленського про децентралізацію. Дипломатичні відомства закликали Верховну Раду не поспішати з ухваленням суперечливого документа й доопрацювати його.

Хіти тижня. Перепише хату на кота? Рідна бабуся викрила брехню депутатки зі "Слуги народу" (відео)

середа, 19 лютий 2020, 19:30

Бабуся Марії Мезенцевої заявила, що проти продажу землі іноземцям. У сесійній залі парламенту депутатка від фракції «Слуга Народу» Марія Мезенцева під час обговорення земельного законопроєкту сказала, що її бабуся в селі дуже чекає продажу землі, перед...

Хіти тижня. "Нормандський саміт" обернувся справжнісінькою катастрофою - оскаженінням Путіна і розчаруванням Зеленського. Путін упевнений, що його обдурили. Зеленський - що його не зрозуміли", - Портников

середа, 19 лютий 2020, 19:00

Віра деяких представників українського уряду в те, що черговий "нормандський саміт" у квітні можливий, абсолютно безпідставна. Адже все, що необхідно президенту Росії Володимиру Путіну, - це повна капітуляція України, а не зустрічі та пошук компромісів...