За результатами опитування, проведеного 13-17 травня 2019 року, якби парламентські вибори відбулися в найближчу неділю, шанси на потрапляння в наступний склад українського парламенту отримали б такі партії: "Слуга народу" новообраного Президента України Володимира Зеленського (34,7%), "Опозиційна платформа - За життя" Юрія Бойка, Вадима Рабиновича і Віктора Медведчука (15,1%), "Батьківщина" Юлії Тимошенко (9,5%) і "Блок Петра Порошенка" Солідарність "(8,9%). Про це йдеться в дослідженні, опублікованому міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (TheBelgium-UkraineResearchInstitute, Бельгія), передають Патріоти України.
Також експерти звернули увагу на такі тенденції нового політичного сезону в Україні, які знайшли підтвердження в результатах соцдослідження:
Зростання кількості респондентів, які вибрали варіант "інша партія" навіть незважаючи на те, що фактично всі значущі політичні проекти були перераховані в питанні, пояснюється бажанням респондентів зробити ставку на когось із відомих їм місцевих політиків і лідерів думки свого регіону.
Тиждень тому результати соцопитувань виглядали трохи інакше. Так, партія "Слуга народу", "Опозиційна платформа - За життя", "Блок Петра Порошенка "Солідарність" і ВО "Батьківщина" долають 5%-й бар'єр на парламентських виборах.
Про це свідчать результати спільного соцопитування центру "Соціальний моніторинг", Українського інституту соціальних досліджень ім.Яременка і Соціологічної групи "Рейтинг". Згідно з соцдослідженням, серед тих, хто визначився, і буде голосувати за партію "Слуга народу" готові проголосувати 39,9% (серед усіх опитаних 29,5%), за "Опозиційну платформу - За життя" - 10,9% (8,1%), "Блок Петра Порошенка "Солідарність"- 10,6% (7,8%), ВО "Батьківщина"- 9,1% (6,7%).
За партію "Честь і сила" Ігоря Смешка проголосували б 5,1% тих, хто визначився (3,8% всіх респондентів), за "Громадянську позицію" Анатолія Гриценка - 5,0% (3,7%), за "Опозиційний блок - партію миру і розвитку"- 3,5% (2,6%), за Радикальну партію Олега Ляшка - 3,3% (2,4%), за ВО "Свобода"- 2,4% (1,8%), за об'єднання "Самопоміч" - 2,0% (1,5%).
Партія Святослава Вакарчука набрала б 0,9% голосів тих, хто визначився (0,7% голосів усіх опитаних).
Готовність українців до перемовин не є тотожною готовності до капітуляції чи до неприйнятних поступок. Українці хочуть миру, але залишаються "червоні лінії", передають Патріоти України з посиланням на дані опитування КМІС. Респонденту зачитувався лише ...
Постачання американської зброї Силам оборони України ані за попереднього президента Джо Байдена, ані тепер, після повернення до Білого дому Дональда Трампа, ніколи не було достатнім. Але українські захисники все ж регулярно щось отримують. Про це розпо...