Хіти тижня. "Вопреки усилиям противников, становление ПЦУ продолжается": Політолог Яхно розповіла, як нова влада переслідує українську автокефалію на догоду Московському патріархату

Патріоти України пропонують ознайомитись з публікацією політолога Олесі Яхно щодо значення визнання Еладської православної церкви ПЦУ та переслідування не лише активістів, котрі відстоювали перехід громад з-під влади Москви, але навіть чиновників, котрі чесно виконували свою роботу з законної реєстрації нового статусу парафій. Далі мовою оригіналу.

"По поводу признания Элладской православной церкви автокефалии ПЦУ

Отдельно напишу о таком важном событии, как признание Архиерейским собором Элладской православной церкви автокефалии Православной церкви Украины. Элладская церковь стала первой из поместных православных церквей, которая признала ПЦУ.

После смены власти и в целом безразличного отношения Владимира Зеленского к процессу становления ПЦУ мы наблюдали ряд негативных тенденций.

Во-первых, юридический отдел Московского патриархата в Украине обратился в Киевский окружной админсуд с иском об отмене регистрации ПЦУ.

Во-вторых, предпринимаются усилия по дискредитации украинской церкви через СМИ.
.
В-третьих, зафиксированы случаи преследования тех, кто боролся за автокефалию ПЦУ. Уголовные дела возбуждены как на центральном, так и не региональном уровнях. В частности, на допросы вызывают начальника департамента религий Министерства культуры Андрея Юраша. А в Виннице вообще уволили сотрудника ОГА Игоря Салецкого только за то, что он регистрировал переходы епархий в подчинение ПЦУ.

Это все делается с целью: 1). сорвать процесс перехода приходов МП к ПЦУ; 2). не допустить признания автокефалии Украинской Церкви другими православными поместными церквями. Но, как видим, вопреки усилиям противников становление ПЦУ продолжается.

Хіти тижня. "Щоб НАТО відчуло гостроту моменту": Росія повністю заблокувала Крим з повітря і суші

понеділок, 28 вересень 2020, 17:30

Причиною блокування назвали інтерес до окупованого півострову з боку кораблів і літаків НАТО. Начальник ГОУ ГШ ЗС РФ генерал-полковник Рудськой видав наказ "про неприпустимість подальшої ескалації військової обстановки поблизу Криму і Чорноморського уз...

Хіти тижня. Зупинився у люксовому номері: Зеленський заселився на Закарпатті в елітний санаторій (фото)

понеділок, 28 вересень 2020, 17:00

Президент Володимир Зеленський відправився на відпочинок на Закарпаття, він зупинився в одному з кращих санаторних комплексів регіону "Деренівська Купіль", який розташований у селі Нижнє Солотвино. Про це йдеться в повідомленні Telegram-каналу Pavlovsk...