Хіти тижня. "Всі тіла згоріли дотла": Військовий Ан-72 із росіянами на борту розбився в Конго

Літак вилетів з міста Гома на сході Конго і прямував до столиці Кіншасу. Диспетчери втратили з ним зв'язок через 59 хвилин після вильоту.

Росіяни летіли в Кіншасу. Фото: Вікіпедія.

Вранці 11 жовтня в Демократичній Республіці Конго (ДРК) розбився військово-транспортний літак Ан-72. На його борту були кілька росіян. Цю інформацію підтвердила прес-аташе посольства Росії в Конго Наталія Кононова, передають Патріоти України.

"Посольство РФ підтверджує, що серед членів екіпажу літака Ан-72 були російські громадяни. Зараз їх особи уточнюються", - сказала вона. Вона також зазначила, що поки неясно, ким саме були росіяни на борту Ан-72 - цивільними або військовими фахівцями.

У травні 2019 року Кремль підтвердив, що направить в Конго російських військових. У МЗС РФ тоді пояснили, що вони будуть вчити місцевих ремонтувати військову техніку, що залишилася там із часів СРСР.

Конго також називалося серед африканських країн, де були бізнес-інтереси у близького Путіну підприємця Євгена Пригожина. За даними Bloomberg, Москва підтримувала в Конго одного з кандидатів на виборах президента і була зацікавлена в поставках до Конго зброї і розробці родовищ корисних копалин.

Конголезьке радіо з посиланням на заяву Управління цивільної авіації Конго повідомило, що на борту літака, що розбився, були чотири члени екіпажу, а також "цивільні особи і військові, в тому числі співробітники адміністрації президента ДРК Фелікса Чисекеді". Серед можливих пасажирів агентство Reuters назвало особистого водія президента, співробітників його служби безпеки та допоміжний персонал. Але жодне з імен поки офіційно не підтверджено. "Тих, хто вижив, не було, всі тіла згоріли дотла", - повідомив радник президента Конго.

Літак вилетів з міста Гома на сході Конго і прямував до столиці Кіншасу. Диспетчери втратили з ним зв'язок через 59 хвилин після вильоту.

"Варіант переконати росіян повернути окуповані території виглядає фантастикою. Ціна, яку вимагає Кремль завелика", - експерт про переговори Зеленського з Путіним

п’ятниця, 15 листопад 2019, 17:15

У нас є не так багато варіантів подальшого розвитку конфлікту на Донбасі: залишити все, як є, заморозити конфлікт, забезпечивши надійне припинення вогню, або переконати росіян піти і повернути тимчасово окуповані території на сході. Тому потрібні прямі...

Хіти тижня. "Не думав, що так може припинитися моя 28-річна дипломатична кар'єра": Відомий український дипломат звільнився з МЗС

п’ятниця, 15 листопад 2019, 16:30

Колишній заступник голови адміністрації п'ятого президента України і екс-посол у Євросоюзі Костянтин Єлісєєв подав заяву про звільнення з Міністерства закордонних справ. Він не назвав причину свого рішення, але у своєму акаунті у Twitter зазначив, що т...