Хіти тижня. З 1939 року зберігалося в Англії: Польща таємно повернула 100 тонн золота

В операції брали участь кілька тисяч чоловік...

Національний банк Польщі оголосив про завершення таємної операції по поверненню в країну 100 тонн золота з банку Англії. Про це заявив Нацбанк цієї держави, передають Патріоти України з посиланням на польські ЗМІ.

Відомо, що в операції брали участь кілька тисяч чоловік, як правило, зі служб безпеки банків. В результаті літаками протягом листопада злитки золота були доставлені до Польщі.

Повітряні судна з вантажем загальною вартістю 18 мільярдів злотих (4,2 млрд євро) сідали в умовах найсуворішої таємності в аеропортах Варшави і Познані. Повернуті цінності надалі під охороною військових доставлялися вантажівками в десятки сховищ по всій країні.

Відзначається, що мова йде про золото, яке в 1939 році напередодні початку Другої світової війни Адам Коц та Ігнатій Матушевський вивезли через Румунію, Туреччину, Сирію в Англію. Там воно досі і знаходилося.

Тим часом, за інформацією глави польського Центробанку Адама Глапінского, англійська Центробанк частину золота залишив в рахунок поточних витрат.

Хамон "під прикриттям": Багаж генпрокурора і суддів Верховного суду не оглядатимуть на митниці

середа, 3 червень 2020, 22:49

Голова та судді Верховного суду, генеральний прокурор і члени їх сімей, які прямують разом з ними, не підлягають особистому огляду. У статтях 340, 359, 456 і 457 Митного кодексу України слова «Верховний суд України», «Генеральний прокурор України» і «Г...

Хана Ірану? - Ізраїль випробував потужну балістичну ракету

середа, 3 червень 2020, 22:16

Боєприпаси здатні вражати цілі на дальності від 500 до 4800 кілометрів. Компанія Israel Aerospace Industries провела два льотних випробування тактичної балістичної ракети LORA (Long-Range Artillery Weapon System). Про це повідомляє ізраїльська компанія...