Хіти тижня. З 1939 року зберігалося в Англії: Польща таємно повернула 100 тонн золота

В операції брали участь кілька тисяч чоловік...

Національний банк Польщі оголосив про завершення таємної операції по поверненню в країну 100 тонн золота з банку Англії. Про це заявив Нацбанк цієї держави, передають Патріоти України з посиланням на польські ЗМІ.

Відомо, що в операції брали участь кілька тисяч чоловік, як правило, зі служб безпеки банків. В результаті літаками протягом листопада злитки золота були доставлені до Польщі.

Повітряні судна з вантажем загальною вартістю 18 мільярдів злотих (4,2 млрд євро) сідали в умовах найсуворішої таємності в аеропортах Варшави і Познані. Повернуті цінності надалі під охороною військових доставлялися вантажівками в десятки сховищ по всій країні.

Відзначається, що мова йде про золото, яке в 1939 році напередодні початку Другої світової війни Адам Коц та Ігнатій Матушевський вивезли через Румунію, Туреччину, Сирію в Англію. Там воно досі і знаходилося.

Тим часом, за інформацією глави польського Центробанку Адама Глапінского, англійська Центробанк частину золота залишив в рахунок поточних витрат.

Хіти тижня. Ізоляція Донбасу: Колишній регіонал спровокував грандіозний скандал у прямому ефірі одного з українських телеканалів (відео)

субота, 7 грудень 2019, 19:00

Михайло Добкін заявив, що тим, хто виступав за ізоляцію Донбасу, необхідно заборонити на 5 років залишати межі своїх міст. Добкін вважає, що силами Верховної Ради і партії президента повинен бути прийнятий спеціальний закон, який помститься всім тим, х...

З архіву ПУ. Лавров сказиться від люті: Російські дипломати опублікували карту, на якій "віддали" Крим Україні (фото)

субота, 7 грудень 2019, 18:00

Представництво України в ООН подякувало російським дипломатам за шляхетний жест. Посольство Російської Федерації в Танзанії показало карту країни без окупованого українського Криму. Відповідне зображення опубліковано в мікроблозі диппредставництва в Tw...