Хіти тижня. Зажали Х*йло в геополітичних обценьках: "Китай і США синхронно виступили проти імперії Путіна", - Піонтковський

Геополітичні противники Китай і Сполучені Штати Америки стали ситуативними союзниками у приборкуванні апетитів очільника Кремля. Про це заявив політолог Андрій Піонтковський в етері програми "Студії Захід" з Антоном Борковським на Еспресо.TV, зазначають Патріоти України.

"Змінюється геополітична ситуація. Погляньте, здавалось би, непримиримі геополітичні противники – Китай і Сполучені Штати – раптом стають ситуативними союзниками у приборканні цієї фашистської знахабнілої "джамахірії". Знаєте, це дивним чином нагадує конфігурацію Другої світової війни, коли об’єднався комуністичний Радянський Союз і Захід проти німецького фашизму. Повторюється та сама конфігурація. Сполучені Штати, здавалось би, непримиримий ідеологічний противник Китаю, конкурент на економічній основі, однак сьогодні вони чітко бачать спільні геополітичні цілі, працюють синхронно. Я не кажу, що вони про це домовлялися, ні. Але зараз у голови стратегів у Вашингтоні і в Пекіні приходить однакова думка. Вони дуже вдало і синхронно виступили проти імперії Пу. Я вітаю – Україна отримала двох потужних і вмотивованих політичних союзників за останній тиждень: Сполучені Штати Америки і Китай", – зазначив Піонтковський.

Політолог переконаний, що саме жорстка позиція Китаю призвела до того, що з Казахстану швидко вивели сили ОДКБ. І називає логічною ситуацію, в якій чітко проявилися протиріччя між Китаєм і Росією.

"Китай поводиться дещо інакше, ніж Захід. Китай жорстко продиктував і Токаєву, і Путіну, що там зона впливу Китаю, і російські інтервенти мають звідти піти, причому впродовж декількох днів, – сказав Піонтковський, додавши, що в російській медіасфері існує заборона на обговорення цього питання. – Цілковите мовчання, все, як має бути. Великий Китай сказав – і Путін свої війська забрав. От ця авантюра йому дорого коштуватиме. Міняється геополітична ситуація".

  • Нагадаємо, після масових протестів, що спалахнули на початку січня в Казахстані через різкий стрибок ціни на скраплений газ, уряд пішов у відставку, а на всій території країни ввели режим надзвичайного стану. Президент Казахстану Токаєв звернувся по допомогу до очільників держав Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ). Рада ОДКБ ухвалила рішення відправити миротворців до Казахстану.
  • Уже 11 січня Токаєв оголосив про завершення основної місії ОДКБ у Казахстані. 13 січня з Казахстану почали виводити сили ОДКБ, а аеропорт Алмати відновив роботу. У Міноборони РФ заявили, що завершать процес виведення сил ОДКБ 19 січня.

Нічна атака на Дніпро: Дрони окупантів пошкодили обласну раду (фото)

п’ятниця, 4 квітень 2025, 14:24

Уночі проти 4 квітня РФ атакувала Дніпро. Внаслідок чого пошкоджено будівлю обласної ради. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на очільника Дніпропетровської обласної ради Миколу Лукашука. «Головне, що минулося без загиблих. А все понівеч...

Держсекретар США роздратований тим, що Путін не виконує домовленостей про припинення вогню, - журналістка з Брюсселя

п’ятниця, 4 квітень 2025, 14:10

Кореспондентка Еспресо Тетяна Висоцька розповіла, що під час засідання Північноатлантичної ради НАТО на рівні міністрів закордонних справ, всі держави висловили підтримку Україні, передають Патріоти України. "Держсекретар США Марко Рубіо висловив занеп...