Хіти тижня. ​Зеленський мав рацію з візитом? Помер султан Оману, який правив 50 років, наступником оголошено одного з міністрів​

Водночас президент знов дав привід "злим язикам" покепкувати про "чорного лебедя", як у випадку з собором Паризької Богоматері

Кабус бен Саїд

Помер 79-річний султан Оману Кабус бен Саїд, який керував країною з 1970 року. Про це повідомляє "Оманське агентство новин" із посиланням на канцелярію правителя, зазначають Патріоти України. "З серцями, що вірять у провидіння Аллаха, сповненими печалі й великої скорботи разом із цілковитим підпорядкуванням волі Аллаха, канцелярія султана сповіщає, що наш правитель, султан Кабус бен Саїд, був покликаний до себе Аллахом ввечері в п'ятницю, 10 січня", – йдеться в заяві.

Новим султаном оголошений міністр культури та національної спадщини держави Хайсам бен Тарек Аль Саїд. В державі оголошено триденну жалобу, під час якої не працю.nm ні приватні, ні бюджетні установи.

Хайсам бен Тарек Аль Саїд

Відповідну заяву Вищої РБ Оману повідомили в ефірі державного телебачення султанату. За даними ЗМІ, він уже склав присягу в Раді Оману (двопалатний дорадчий орган парламентського типу). Армія та поліція приведені у стан бойової готовності в разі здійснення спроб перевороту.

Водночас журналіст Заїд Бенджамін опублікував відео, на якому видно, що на узбіччях доріг столиці Оману, Маската, з'явилися бронемашини. Армія та поліція приведені у стан бойової готовності.

Останніми роками покійний правитель страждав від важкого онкологічного захворювання. Кабус бен Саїд народився у 1940 році в сім'ї султана Маската Саїда бен Таймура, ставши його єдиним сином. Він навчався у британській Королівській військовій академії, два роки служив у піхотному батальйоні британської армії, потім закінчив курси начальників штабів у Німеччині і пройшов спеціальну підготовку з вивчення системи місцевого самоврядування у Великобританії.

У 1965 році за наказом батька був відправлений під домашній арешт, у липні 1970 року прийшов до влади внаслідок палацового перевороту, в серпні з ініціативи Кабуса Султанат Маскат був перейменований на Султанат Оман. У самого султана немає спадкоємців.

Бурхливі події в Омані та скандал з таємними відвідинами Володимира Зеленського цієї країни викликають спогади про квітневий скандал навколо жарту політолога Максима Березовця, щодо відвідин тоді ще кандидатом у президенти Зеленським Парижу напередодні страшної пожежі в одному з головних символів Франції та світової культури, Нотр-Дам де Парі. Чи наважиться тепер Березовець, або хтось інший з відомих діячів на такі паралелі? Адже, як не раз повідомляли, колишній комік дуже болісно реагує на глузування щодо своєї президентської особи.

Для ПУ Лесь Лісовик

Волонтери з ГО “Важливі дії” передали на Бахмутський напрямок ще один бойовий пікап

вівторок, 7 лютий 2023, 23:02

Спеціально під потреби ЗСУ був обраний автомобіль IVECO VM90, оскільки вкрай важлива висока прохідність такого автомобіля. IVECO VM90 може використовуватися у якості командно-штабного та медичного варіанту, а також як бойова одиниця з можливістю установки

Постарів та змарнів: Хворий путініст Міхалков вразив зовнішнім виглядом після реанімації (фото)

вівторок, 7 лютий 2023, 22:52

Російський актор і режисер Нікіта Міхалков, який підтримав вбивства мирних українців, нещодавно опинився на межі смерті. На початку січня 2023 року він потрапив до лікарні з коронавірусом, після чого стан 77-річного чоловіка почав стрімко погіршуватися...