Хіти тижня. ЗСУ готуються до виведення важких озброєнь з-під Маріуполя: Заступник командувача ООС пояснює, що коїться

В Мінську були досягнуті домовленості, котрі змушують українську сторону покладатись на підписані з Росією договори про демілітаризацію. Хто буде у виграші від такого кроку продемонструє недалеке майбутнє

Заступник командувача ООС, керівник підгрупи з питань безпеки в Мінському процесі генерал-майор Богдан Бондар розповів про демілітарізовану зону в районі Маріуполя та про організацію контролю на ділянках кордону з Росією, тимчасово непідконтрольних Україні. Про це Бондар розповів у коментарі фонду “Повернись живим”, зазначають Патріоти України.

За його словами, в Мінську була досягнута домовленість щодо створення вільного від важкого озброєння і техніки району.

“Це – південь, напрямок Маріуполя. На тій території, яка тимчасово не контролюється Україною. І ця територія обмежена чотирма населеними пунктами, серед яких є Новоазовськ. Це (демілітарізація. – ред.) може стосуватися, поки що, тільки цього району”, – сказав він, уточнивши, що мова йде тільки про цей район під Маріуполем.

Також він зазначив, що залишається ще створення зони безпеки на ділянці російсько-українського кордону, яка, поки що, також Україною не контролюється.

“Планується, і вже є такі домовленості, тільки Росія це все блокує, вихід СММ ОБСЄ патрулів для контролю цієї ділянки в режимі 24\7, тобто цілодобовий режим контролю, щоб не допустити переміщення зброї та боєприпасів з території Росії в окремі райони Донецької та Луганської областей. Це пункти, над якими ми будемо працювати, в тому числі, у Мінському процесі”, – розповів заступник командувача ООС. Нагадаємо, 26 червня Збройні сили України почали перший етап відведення підрозділів біля Станиці Луганської.

Не хочуть більше помирати за гроші? У Росії обвалився набір контрактників на війну проти Україн

вівторок, 7 квітень 2026, 7:12

У Росії фіксується зниження набору контрактників на війну в Україну. У 2026 році МО РФ планувало залучити 409 тисяч осіб із щомісячним планом 33,5–34,6 тисячі новобранців, передають Патріоти України. Проте за перші три місяці середня щоденна кількість ...

У росіян дуже висока утилізація транспортних засобів, в також артилерії: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 7 квітня

вівторок, 7 квітень 2026, 7:03

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 07.04.26 орієнтовно склали: