"Хоча Росія претендує на спадок СРСР, насправді СРСР як держава і суб'єкт права припиняв існування": Україна офіційно заявила про нелегітимність перебування РФ в ООН

Верховна Рада України ухвалила звернення до парламентів та урядів іноземних держав щодо визнання російського режиму терористичним та обґрунтувала нелегітимність перебування Російської Федерації в Організації Об'єднаних Націй, а також необхідність реформування ООН.

Заяву на засіданні парламенту у четвер, 1 грудня, підтримали 314 депутатів.

У зверненні наголошується, що РФ перебуває в ООН нелегітимно.

"Хоча Росія претендує на продовження членства СРСР, насправді 26 грудня 1991 року Рада Республік Верховної Ради СРСР чітко відзначила, що "зі створенням Співдружності Незалежних Держав СРСР як держава і суб'єкт міжнародного права припиняє своє існування", і тому Російська Федерація не може набути статус держави – продовжувача СРСР", – йдеться у тексті звернення.

Парламентарії зазначають, що з 2014 року ООН виявила нездатність повноцінно виконувати покладені на неї обов'язки, зокрема реагувати на міжнародні конфлікти. Однією з причин названо застосування права вето постійними членами Ради безпеки ООН, зокрема Росією, на резолюції Ради безпеки щодо реакції на її ж агресію проти України.
"Верховна Рада України висловлює підтримку докорінному реформуванню Організації Об'єднаних Націй, яка має стосуватися не лише розширення кількості постійних і непостійних членів, а й має обмежувати використання права вето", – йдеться у заяві.
Пропонується запровадити обмеження проти членів всіх російських політичних партій, відповідальних за російську агресію в Україні.

"Навіть до Житомирської траси не дійдуть": Україні буде вигідно, якщо РФ атакує з півночі, -військовий

неділя, 5 лютий 2023, 8:59

Якщо країна-агресорка Росія все-таки вирішить кинути частину своїх військ у наступ на Україну з Білорусі, нашій державі це навіть може бути вигідно. Таке невелике угруповання, яке може піти в атаку з території РБ, буде легко ліквідувати. Про це розпові...